Šílený puch snášeli déle než rok. Pak objevili nad výtahem mrtvolu

Praha - Obyvatele panelového domu na pražském Zahradním městě celý loňský rok obtěžoval silný zápach neznámého původu. Tento týden se zdroj zápachu objasnil. V technické místnosti na střeše domu byly nalezeny ostatky muže.

Přidejte svůj názor

Lidé
doporučujeme

Pro část nájemníků a majitelů bytů v domě je nález těla velkým tématem, jiní o něm ani nevědí. "Tady že se něco našlo, jo? O tom ani nevím," přiznal nám překvapený mladý muž. Zato starší paní, kterou jsme potkali v přízemí domu, věděla o hrůzném nálezu velmi dobře. "Podle koronera tu ta mrtvola byla od února loňského roku," řekla nám. Dle policie ale ještě nelze určit, jak dlouho tělo v technické místnosti domu leželo, bylo však v pokročilém stádiu rozkladu.

Zdá se, že mrtvý muž byl bezdomovec, který se v nepoužívané místnosti paneláku zabydlel. Nikdo se po něm nesháněl a domem se mezitím začal šířit nesnesitelný zápach. "Hlavně loni v létě, jak byly ty vedra, tak to bylo hrozné," svěřila se nám další z obyvatelek.

Na intenzivní zápach si obyvatelé domu opakovaně stěžovali, nikdo však nevěděl, odkud by mohl pocházet. Přitom se někteří nájemníci pohybovali od mrtvého muže opravdu blízko. Obyvatelé horních pater domu jezdili dennodenně výtahem jen pár desítek centimetrů od tlejícího těla. A k jeho objevení došlo de facto náhodou.

Na střeše domu v uplynulých týdnech probíhala rekonstrukce a při závěrečném předání došlo k objevení těla. "Někdo chytl za dveře, kdyby za ně nechytl, tak tam o tom ještě nikdo neví mnoho let," popisuje nález těla správce domu. Následně byla na místo přivolána policie. "Na místě nebylo zjištěno cizí zavinění a byla nařízena soudní pitva. Totožnost muže je zatím neznámá," uvedl tiskový mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Loading...
Témata: mrtvola | Mrtvoly | Lidé
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Česku řádil gang daňových podvodníků. Už 24 obviněných, škoda 270 milionů

23.08.2019 11:48 Počet obviněných členů skupiny, kterou policisté a celníci v tomto týdnu zadrželi kvůli krácení…

Ovlivňování svědků v kauze Zadeh? Odvolací soud začne v září

23.08.2019 09:38 Odvolání v případu ovlivňování svědků v takzvané kauze Zadeh začne Krajský soud v Brně projednávat…

Čtyři miliony pro Dagmar Havlovou? Bauer Media zvažuje opravný prostředek

22.08.2019 16:58 Německé nakladatelství Bauer Media zvažuje, zda podá opravný prostředek proti úternímu rozhodnutí…

Lihová mafie: Žalobce trvá na vině obou obžalovaných, pronesl ráznou…

22.08.2019 16:23 Aktualizováno Žalobce navrhl potrestat zbývající dvojici z takzvané lihové mafie Radka Březiny, o jejich vině je…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama