Útěkáři Mija a Petr nocovali v hotelích. I bez občanky. Jak to?

Praha - TV Nova se vydala po stopách útěkářů Miji (13) a Petra (14). Zamilovaný pár několikrát přespal v hotelích, ale pak ze strachu před odhalením kempoval u českopolské hranice. Jak je možné, že se děti mohly i bez občanského průkazu ubytovat v hotelu?

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie
doporučujeme

Moderní Romeo a Julie, tentokrát se jmény Mija a Petr, 31. března opustili rodiny, kamarády, školu. Zkrátka udělali všechno, jen aby mohli být spolu. Kolem půl jedenácté večer už byly děti unavené a tak si na Staroměstském náměstí v Mladé Boleslavi našli hotel.

"Napsal adresu, jméno - i té holčičky. Zaplatili hned, když přišli," vzpomíná hotelová recepční, která dvojici ubytovala bez dokladů. Svou chybu si uvědomila a nahlásila to. Policie a rodiny tak věděly, že jsou děti v pořádku. "Na Nově jsem to viděla večer ve zprávách, tak jsem hned volala policii. Toho chlapečka jsem poznala," uvedla recepční. Oba se ubytovali pod falešnými jmény Šimůnek a Julie Tůmová.

Hned druhý den ale zamilovaný pár pokračoval do Liberce. Děti policistům vypověděly, že jednu noc strávily i v motelu F5 na výjezdu z Liberce na Prahu. Za nocleh zaplatily údajně 350 korun a nikdo po nich přitom nechtěl žádné doklady. "Nic o tom nevím, protože já jsem neměla službu. Sloužila kolegyně. Ale když přijde dítě bez občanky, ani ho ubytovat nemůžete," kroutí hlavou recepční Kateřina Morávková.

Děti kvůli strachu z odhalení nakonec stanovali až do tohoto úterý na samotě v česko-polském pohraničí. Policisté teď budou zjišťovat, kde děti trávily celé dva týdny a co se s nimi dělo," uvedl policejní mluvčí Jan Daněk.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pendrekový zákon měl legalizovat zásahy proti demonstrantům

19.08.2019 06:33 Po invazi vojsk Varšavské smlouvy do Československa v srpnu 1968, po Palachově týdnu a dalších…

Prahou prošly stovky lidí, demonstrovaly za ochranu zvířat

17.08.2019 16:43 Stovky lidí dnes v Praze protestovaly proti násilí, jehož se člověk dopouští na zvířatech. Na téměř…

Ve Vsetíně hořel byt v paneláku, evakuováno bylo 30 lidí

17.08.2019 11:06 Tři desítky obyvatel museli v pátek večer evakuovat hasiči z panelového domu ve Vsetíně, kde v…

Česko se chystá na 17. listopad. Výročí revoluce oslaví desítkami akcí

17.08.2019 10:44 Výročí 30 let od listopadu 1989 připomenou po ČR desítky výstav, koncertů, besed a dalších akcí.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama