Skládka u Čáslavi opět hoří, zasahuje 13 hasičských jednotek +VIDEO

Čáslav - Čáslavskou skládku zachvátil v noci na pátek rozsáhlý požár. Na místě zasahují desítky hasičů a vrtulník. Hořelo nejdříve na ploše 100 krát 250 metrů, odpoledne měla zasažená plocha rozměry asi 100 krát 100 metrů. Hasičům se podařilo plameny dostat pod kontrolu.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

"Jde o skládku komunálního odpadu několik set metrů západně od Čáslavi," uvedl mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel. Do hašení se podle něj zapojilo 13 jednotek, což bylo asi 70 profesionálních i dobrovolných hasičů. Před polednem se jim podařilo požár lokalizovat, hašení ale ještě potrvá zřejmě delší dobu.

"Byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu, to znamená, že je to svým rozsahem a úrovní řízení složitější zásah než naprostá většina, kterou řešíme," uvedl Gabriel. Hasiči rozeznávají čtyři poplachové stupně. Nejzávažnější je čtvrtý, který bývá vyhlašován jen při mimořádných situacích.

Zdroj: YouTube

Na místě byla chemická laboratoř z Kamenice, která měřila zplodiny uniklé do ovzduší. Vzhledem k příznivé meteorologické situaci a tomu, že vítr nefouká směrem na město, není podle mluvčího ohroženo obyvatelstvo. S hasiči spolupracuje i provozovatel skládky.

Podle místních nejde zdaleka o první požár na čáslavské skládce. Gabriel uvedl, že jde o chronický problém všech skládek, protože popelářské vozy mohou snadno přivézt zbytky něčeho žhavého, třeba nedopalek cigarety.

Loading...
Témata: požár | Hasiči
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

OBRAZEM: Tisíce lidí demonstrují proti Babišovi, uctívají památku obětí…

21.08.2019 21:08 Oběti demonstrací ze srpna roku 1969 dnes na Václavském náměstí připomenulo shromáždění pořádané…

V libereckém babyboxu našli několikaměsíčního chlapce, dostal jméno Tomáš

21.08.2019 17:51 Do babyboxu v liberecké nemocnici dnes někdo odložil několikaměsíčního chlapce. Dostal jméno Tomáš.…

Silné bouřky pustošily Olomoucko. Trhaly střechy, poškodily železniční…

21.08.2019 16:18 Aktualizováno Popadané stromy, ale i utržené části střech má na svědomí silná bouřka, která zasáhla Olomoucký…

Krejčířova vila je noční můrou exekutorů. Koupil by ji leda fajnšmekr,…

21.08.2019 15:57 Nový znalecký posudek větší černošické vily uprchlého odsouzeného podnikatele Radovana Krejčíře po…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama