Vrchní soud zrušil verdikt nad Nárožným, kauza jde k jinému senátu

Olomouc - Olomoucký vrchní soud zrušil v neveřejném zasedání rozsudek krajského soudu v kauze dvojnásobné vraždy manželů z Přerova, ve kterém obžalovaného Pavla Nárožného potřetí zprostil obžaloby.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Soudy, ilustrační fotografie
doporučujeme

Případ vrátil krajskému soudu a nařídil, aby jej projednal jiný senát, řekl dnes ČTK mluvčí vrchního soudu Vladimír Lichnovský. Dokazování v případu z roku 2009 se tak bude muset zopakovat od začátku. Těla obětí se dosud nenašla. Obžalovaný Nárožný, který byl synem zavražděného, se mezitím ocitl znovu ve vazbě. Obviněn je z přípravy další vraždy.

Spis u odvolacího soudu ležel více jak rok, kauzu vrátil krajskému soudu již potřetí. "Vrchní soud rozhodl v neveřejném jednání tento týden ve středu. Z podnětu odvolání státního zástupce a obžalovaného napadený rozsudek zrušil a věc vrátil soudu prvního stupně k novému rozhodnutí. Soud navíc nařídil, aby byla věc projednána a rozhodnuta v jiném složení senátu," uvedl mluvčí vrchního soudu Lichnovský.

Žalobkyně i obhájce tuto informaci dosud neobdrželi, rozhodnutí soudu je překvapilo. "Vnitřně jsem doufal, že soud nařídí veřejné zasedání a o věci rozhodne. Nemám z toho radost, budu to muset probrat s klientem," řekl dnes ČTK obhájce František Stratil. Osobně považuje případ za jednu z nejsložitějších kauz na Moravě, ve své praxi se nikdy nesetkal s tím, aby byla věc tolikrát soudy vracena. "Je to naprosto výjimečný případ, ale nemyslím si, že by tomu měla odpovídat výjimečnost doby projednávání. Případ se začal vyšetřovat již před sedmi lety," upozornil Stratil.

Soudy se případem zabývají již pět let. Krajský soud vynesl naposledy zprošťující rozsudek v září 2014. Soudce Vladimír Hendrych tehdy uvedl, že většina důkazů v kauze byla zajištěna nezákonně. Opíral se o tehdejší rozhodnutí Nejvyššího soudu týkající se zajištění důkazů na místě činu.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

OBRAZEM: Tisíce lidí demonstrují proti Babišovi, uctívají památku obětí…

21.08.2019 21:08 Oběti demonstrací ze srpna roku 1969 dnes na Václavském náměstí připomenulo shromáždění pořádané…

V libereckém babyboxu našli několikaměsíčního chlapce, dostal jméno Tomáš

21.08.2019 17:51 Do babyboxu v liberecké nemocnici dnes někdo odložil několikaměsíčního chlapce. Dostal jméno Tomáš.…

Silné bouřky pustošily Olomoucko. Trhaly střechy, poškodily železniční…

21.08.2019 16:18 Aktualizováno Popadané stromy, ale i utržené části střech má na svědomí silná bouřka, která zasáhla Olomoucký…

Krejčířova vila je noční můrou exekutorů. Koupil by ji leda fajnšmekr,…

21.08.2019 15:57 Nový znalecký posudek větší černošické vily uprchlého odsouzeného podnikatele Radovana Krejčíře po…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama