Svět se směje Czechii: V Itálii je to slepá dívka, v Bulharsku sprosťárna

Praha - Navrhovaná změna na zavedení názvu Czechia vyvolala bouřlivou diskuzi. Někteří jsou pro změnu, jiní toto označení považují za nevhodné. Diskuze o zkrácení jména ale neprobíhají pouze u nás, protože zpráva obletěla během chvíle celý svět a lidé se označením začali okamžitě bavit.

Přidejte svůj názor 83 komentářů

Ilustrační foto
doporučujeme

Italové změnu okamžitě podpořili, protože v italském překladu vzniká zásadní problém, cecia znamá slepá holka. Podobný problém se vyskytuje v bulharském překladu, je ale mnohem sprostší. Pokud totiž vyslovíte Czechia s K, zní to podobně jako označení masturbace.

Pro byli také fanoušci Petra Čecha, z kterého by podle nich vznikl Petr Czechian, následoval okamžitě jazykolam: "When the Arsenal goalkeeper does his banking, do you think there's a Czech chick checking Czech Cech's Czech cheques?"

Velice populární se stala věta: "Czech yourself before you wreck yourself." Někteří už si dokonce zabrali práva na trička.

Samozřejmě následovalo přejmenování dalších zemí a měst. Když už má jít slovo snadno z pusy, proč by nemělo jít také dobře do pusy? Yugoslavia tak byla přejmenována na Yogurt. Aby se zvýšil turismus, Islamabad se změnil na Islamagood.

Irská republika se prý v rámci solidarity s českými bratry a sestrami přejmenuje na Irechia, Švedsko zase na Sweedenstan.

Velice často se objevoval návrh přejmenovat Česko na Bohemia, trpěliví diskutéři nespočetněkrát vysvětlovali, že se jedná pouze o část území. Následně samozřejmě vznikly názvy jako Czechomoresia, Morahemia, Bohravia nebo Czechosilesia a další kombinace.

Častým tématem je také obávaná záměna názvu Czechia s Chechnya a cizinci s tím mají skutečně problém. Vzniklo tak velké množství zkomolenin jako Chezchnya nebo Czechnya.

Ať už Czech Republic nebo Czechia, spoustu cizinců se shoduje na tom, že dokud budeme vyvážet skvělé pivo a hrát stejný hokej, bude jim jedno, jak budou naší republiku nazývat. A jakou pro nás mají radu? Arnold Schwarzenneger si prý také měl změnit jméno, protože bylo nezáživné a špatně se vyslovovalo. A jak to dopadlo.

Loading...
Vstupte do diskuze (83)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

"Stop úchylům!" Duhový průvod v Plzni narazil na odpůrce, zasáhli…

24.08.2019 22:00 Aktualizováno Asi 50 demonstrantů s prapory Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) a organizace Česká…

Socha Koněva je už očištěna. Naše akce to nebyla, dušuje se radnice Prahy 6

24.08.2019 22:00 Aktualizováno Několik lidí dnes částečně očistilo památník maršála Ivana Koněva v Praze 6, který neznámý vandal…

Festival Mácháč burácí u Doks. Policie našla drogy, cizinec chtěl oloupit…

24.08.2019 12:46 Policisté při pátečních kontrolách na festivalu elektronické taneční hudby Mácháč na Českolipsku…

Střelmistr odpálil 126 kilo trhaviny. Hala tramvajové vozovny v Praze šla…

24.08.2019 11:17 Aktualizováno Střelmistr dnes v 09:27 odstřelil halu tramvajové vozovny v Hloubětíně. Budova měla v havarijním…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama