Do víkendové akce Ukliďme svět, ukliďme Česko se zapojilo 65 tisíc dobrovolníků

Praha - Po celé zemi se dnes uskutečnila akce s názvem Ukliďme svět, ukliďme Česko, kterou organizoval Český svaz ochránců přírody a spolek Ekosmák. Cílem projektu je nejen zlepšit životní prostředí Česka, ale i motivovat lidi k nevytváření nových skládek a nového nepořádku.

Přidejte svůj názor 1 komentář

371
doporučujeme

Letos se do akce zapojilo 65 tisíc dobrovolníků. Organizátoři však doufali, že toto číslo bude ještě vyšší, hovořili dokonce o 100 tisících Lidé na 1570 místech ale posbírali rekordních 1600 tun odpadu. ČTK o tom informoval Radek Janoušek ze spolku Ekosmák.

„Pod taktovou Českého svazu ochránců přírody probíhá už dlouhá léta také podzimní vlna úklidů. Na tuto tradici chceme navázat i v rámci nové spolupráce se Spolkem Ekosmák. Sto tisíc dobrovolníků tak pořád není mimo naše možnosti," uvedl koordinátorka projektu za ČSOP Kateřina Landová.

Ruku k dílu přidali třeba i ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO), který převzal nad celou kampaní záštitu. Ráno měl uklízet odpadky v Terezínské kotlině v Litoměřicích. Do akce se zapojili i diplomaté a zaměstnanci slovinského, kazachstánského nebo amerického velvyslanectví.

V předchozích letech se konaly dvě oddělené úklidové akcie, a to Ukliďme svět, pořádaný ochránci přírody, a Ukliďme Česko, organizované Ekosmákem. Loni se obou akcí zúčastnilo dohromady 52.000 lidí, z toho 63 procent jich bylo mladších 18 let.

Organizátoři ale upozorňují na to, že podobné aktivity nemohou vyřešit komplikovaný problém černých skládek na území republiky. Aby bylo možné se jich nadobro zbavit, musela by se prý změnil legislativa.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

OBRAZEM: Tisíce lidí demonstrují proti Babišovi, uctívají památku obětí…

21.08.2019 21:08 Oběti demonstrací ze srpna roku 1969 dnes na Václavském náměstí připomenulo shromáždění pořádané…

V libereckém babyboxu našli několikaměsíčního chlapce, dostal jméno Tomáš

21.08.2019 17:51 Do babyboxu v liberecké nemocnici dnes někdo odložil několikaměsíčního chlapce. Dostal jméno Tomáš.…

Silné bouřky pustošily Olomoucko. Trhaly střechy, poškodily železniční…

21.08.2019 16:18 Aktualizováno Popadané stromy, ale i utržené části střech má na svědomí silná bouřka, která zasáhla Olomoucký…

Krejčířova vila je noční můrou exekutorů. Koupil by ji leda fajnšmekr,…

21.08.2019 15:57 Nový znalecký posudek větší černošické vily uprchlého odsouzeného podnikatele Radovana Krejčíře po…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama