Do víkendové akce Ukliďme svět, ukliďme Česko se zapojilo 65 tisíc dobrovolníků

Praha - Po celé zemi se dnes uskutečnila akce s názvem Ukliďme svět, ukliďme Česko, kterou organizoval Český svaz ochránců přírody a spolek Ekosmák. Cílem projektu je nejen zlepšit životní prostředí Česka, ale i motivovat lidi k nevytváření nových skládek a nového nepořádku.

371
doporučujeme

Letos se do akce zapojilo 65 tisíc dobrovolníků. Organizátoři však doufali, že toto číslo bude ještě vyšší, hovořili dokonce o 100 tisících Lidé na 1570 místech ale posbírali rekordních 1600 tun odpadu. ČTK o tom informoval Radek Janoušek ze spolku Ekosmák.

„Pod taktovou Českého svazu ochránců přírody probíhá už dlouhá léta také podzimní vlna úklidů. Na tuto tradici chceme navázat i v rámci nové spolupráce se Spolkem Ekosmák. Sto tisíc dobrovolníků tak pořád není mimo naše možnosti," uvedl koordinátorka projektu za ČSOP Kateřina Landová.

Ruku k dílu přidali třeba i ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO), který převzal nad celou kampaní záštitu. Ráno měl uklízet odpadky v Terezínské kotlině v Litoměřicích. Do akce se zapojili i diplomaté a zaměstnanci slovinského, kazachstánského nebo amerického velvyslanectví.

V předchozích letech se konaly dvě oddělené úklidové akcie, a to Ukliďme svět, pořádaný ochránci přírody, a Ukliďme Česko, organizované Ekosmákem. Loni se obou akcí zúčastnilo dohromady 52.000 lidí, z toho 63 procent jich bylo mladších 18 let.

Organizátoři ale upozorňují na to, že podobné aktivity nemohou vyřešit komplikovaný problém černých skládek na území republiky. Aby bylo možné se jich nadobro zbavit, musela by se prý změnil legislativa.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Do restaurací se po otevření stále nevydala desetina Čechů

16.06.2021 11:15 Do restaurací se po jejich znovuotevření zatím podle průzkumu společnosti Slevomat nevydala…

Hodnota veřejných zakázek loni stoupla o 5,5 procenta na 715 miliard korun

14.06.2021 12:43 Hodnota veřejných zakázek loni meziročně vzrostla o 5,5 procenta na 715 miliard korun. Její podíl…

Nezvládli jsme pandemii a vymíráme. Počet obyvatel ČR klesl pod 10,7…

14.06.2021 09:52 „V rámci pandemie došlo ke statisticky významnému nárůstu počtu úmrtí, což vedlo ke snížení počtu…

V platnost vstupuje další rozvolnění. Týká se především kulturních akcí

14.06.2021 07:54 Kapacita diváků v hledišti na kulturních akcích venku je ode dneška bez omezení, nejvýše však 2000…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama