Bobr zničil silnici. Úřadům došla trpělivost, chtějí ho odstřelit

Plzeň - Na Plzeňsku museli silničáři uzavřít silnici mezi obcemi Lužany a Skočice, protože se tam propadá vozovka a jízda po ní může být velmi nebezpečná. Paradoxní je, že za sesuv půdy může zřejmě jeden bobr, který si prokopal tunel mezi rybníkem a potokem.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Bobr ve volné přírodě, ilustrační fotografie
doporučujeme

Poničená silnice je výsledkem řádění bobra. Vypadá to, že si bobr prokopal tunel, který začíná na břehu Skočického rybníka. Vede přímo pod silnicí a končí někde v těchto místech. A to proto, aby měl dobrý přístup k potůčku.

Silnice je kvůli bobrovi nesjízdná, proto ji silničáři uzavřeli a budou ji zpevňovat. Při pohledu do díry v silnici to vypadá, že se její podloží mohlo propadnout i o několik metrů. Proto je jízda po ní nebezpečná - auto by ji mohlo prolomit definitivně. Silnice by se mohla propadnout celá.

Už teď šplhají škody do stovek tisíců korun- bobr totiž poničil i stromy v okolí. A tak se Krajský úřad rozhodl zakročit. "Na základě žádosti klatovského rybářství jsme vydali povolení k odstřelu, odchytu a plašení bobra a nebo boření bobřích hrází," potvrdila Alena Marešová z Plzeňského krajského úřadu.

Odchyt bobra je podle odborníků velmi složitý. "Samozřejmě ten odstřel je nejrychlejší, ale může se zcela určitě minout účinkem, protože do toho prázdného území se nastěhuje další bobr, který bude pokračovat v započaté činnosti," vysvětlil Pavel Moulis ze Záchranné stanice Rokycany. Navíc, střílet v době hájení, tedy od května do července, se nesmí, a tak je možné, že se bobři u Skočického rybníka ještě rozmnoží.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

"Stop úchylům!" Duhový průvod v Plzni narazil na odpůrce, zasáhli…

24.08.2019 22:00 Aktualizováno Asi 50 demonstrantů s prapory Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) a organizace Česká…

Socha Koněva je už očištěna. Naše akce to nebyla, dušuje se radnice Prahy 6

24.08.2019 22:00 Aktualizováno Několik lidí dnes částečně očistilo památník maršála Ivana Koněva v Praze 6, který neznámý vandal…

Festival Mácháč burácí u Doks. Policie našla drogy, cizinec chtěl oloupit…

24.08.2019 12:46 Policisté při pátečních kontrolách na festivalu elektronické taneční hudby Mácháč na Českolipsku…

Střelmistr odpálil 126 kilo trhaviny. Hala tramvajové vozovny v Praze šla…

24.08.2019 11:17 Aktualizováno Střelmistr dnes v 09:27 odstřelil halu tramvajové vozovny v Hloubětíně. Budova měla v havarijním…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama