Stíhání Musely v kauze MUS bude přerušeno, trpí psychickou poruchou

Praha - Policie zřejmě nebude pokračovat ve stíhání bývalého lobbisty a obchodníka se zbraněmi Pavla Musely v případu Mostecké uhelné společnosti (MUS). Uvedl to Radiožurnál s tím, že podle nového znaleckého posudku muž trpí vážnou psychickou poruchou a ztrátou paměti, které mu před několika lety způsobil těžký úraz hlavy.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

MUS
doporučujeme

Musela je stíhán v kauze Mostecké uhelné společnosti (MUS). Je obviněný kvůli podezření z korupce při privatizaci MUS a hrozí mu trest až pět let vězení.

Kauzu, ve které se pro podezření z tunelování a podvodného ovládnutí firmy zodpovídá od roku 2012 sedm lidí včetně pěti bývalých manažerů, uzavřela policie letos v lednu. Návrh na obžalobu by měl být podán zřejmě v polovině roku.

Policie však teď navrhla podle Radiožurnálu přerušit trestní řízení. Poukazuje na to, že obviněný trpí nadále naprosto zásadní poruchou, která byla diagnostikována jako nespecifická organická porucha osobnosti. „Nedomníváme se, že by simuloval. Není schopen rozumět smyslu vyšetřování, ani případnému soudnímu líčení," píše se v novém posudku. O návrhu bude nyní rozhodovat státní zástupce. Podle státního zástupce Petra Šeredy z Vrchního státního zastupitelství v Olomouci je jen otázkou času, kdy rozhodnutí padne.

Musela se zranil v říjnu 2008. Byl nalezen v lese na Uherskohradišťsku s vážnými zraněními poté, co si vyrazil na lov s přítelem Lubošem Novotným. Ten byl obžalován z pokusu o vraždu, soud jej však pro nedostatek důkazů obžaloby zprostil. Podle Novotného Musela spadl z mysliveckého posedu. Podnikatel utrpěl otok mozku, zhmoždění mozku a levé plíce, měl zlomenou kyčel i osm žeber.

Kauza MUS se točí kolem bývalých manažerů a vlastníků dolů Antonína Koláčka, Marka Čmejly, Jiřího Diviše, Oldřicha Klimeckého a Petra Krause. Ti byly v červnu 2012 obviněni ze zneužití informace a postavení v obchodním styku. Policie je podezřívá, že z MUS vyvedli 150 milionů dolarů, tedy přes tři miliardy korun, které využili na nákup akcií MUS. Policie je viní také z podvodu při privatizaci této firmy v roce 1999. Podle žalobce způsobili státu škodu přes 1,6 miliardy korun.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

OBRAZEM: Tisíce lidí demonstrují proti Babišovi, uctívají památku obětí…

21.08.2019 21:08 Oběti demonstrací ze srpna roku 1969 dnes na Václavském náměstí připomenulo shromáždění pořádané…

V libereckém babyboxu našli několikaměsíčního chlapce, dostal jméno Tomáš

21.08.2019 17:51 Do babyboxu v liberecké nemocnici dnes někdo odložil několikaměsíčního chlapce. Dostal jméno Tomáš.…

Silné bouřky pustošily Olomoucko. Trhaly střechy, poškodily železniční…

21.08.2019 16:18 Aktualizováno Popadané stromy, ale i utržené části střech má na svědomí silná bouřka, která zasáhla Olomoucký…

Krejčířova vila je noční můrou exekutorů. Koupil by ji leda fajnšmekr,…

21.08.2019 15:57 Nový znalecký posudek větší černošické vily uprchlého odsouzeného podnikatele Radovana Krejčíře po…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama