Požár v Ostrově: Hasiči zasahovali v bývalém areálu Škoda, oheň ohrozil i věznici

Karlovy Vary - Oheň dnes zcela zničil skladovací halu v bývalém areálu Škody v Ostrově na Karlovarsku. Požár ohrozil také sousední věznici. Zasahovalo devět hasičských cisteren z Karlových Varů, Ostrova, Jáchymova, Božího Daru a dalších obcí.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

"Hořící trosky ze zasažené haly odlétávaly přes vězeňský plot na střechy vězeňských ubytoven. Hasiči pak přímo ve věznici ochlazovali střechy budov nejblíže místu požáru. Ze samotné hořící haly pak museli vynosit několik tlakových lahví, minimálně dvě lahve zůstaly v místech zasažených požárem, vzhledem k jejich vysoké teplotě bylo nutné je začít ochlazovat," uvedl mluvčí krajských hasičů Martin Kasal.

Na místě byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu. Uvnitř haly byl uskladněn nábytek a stavební materiál, oheň vše zničil. Postupně se zřítila střecha i všechny konstrukce zasažené budovy.

Vězni ze dvou budov museli být dočasně přesunuti do jiné části areálu, aktuálně už jim nebezpečí nehrozí. Likvidace požáru bude přesto pokračovat nejméně do večera, škoda byla předběžně vyčíslena na tři miliony korun.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel Vojmír Srdečný, poslední přeživší ze Sachsenhausenu. Dožil se 99 let

19.08.2019 21:58 Ve věku 99 let zemřel Vojmír Srdečný, poslední přeživší z koncentračního tábora v Sachsenhausenu.…

Surovou vraždu bezdomovce bude řešit NS. Jen jsme se prali, hájí se útočník

19.08.2019 15:39 Zdeněk Zahradník, jenž si má odpykat 17 let za ubití bezdomovce v Olomouci, podal dovolání.…

Na D1 byl dopaden afghánský uprchlík, vezl se na rezervě návěsu

19.08.2019 15:20 Aktualizováno Policie zadržela minulý čtvrtek na D1 mladého Afghánce. O den později byl převezen do záchytného…

Řidič se staral o psa, spolujezdec zatím umíral. Soud vynesl trest

19.08.2019 14:06 Aktualizováno Do vězení na 6,5 roku odsoudil dnes Krajský soud v Plzni šestatřicetiletého Alexandra Černého za…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama