U Domažlic zadrželi dodávku s 26 uprchlíky, půjdou do detence

Domažlice - Policie dnes ráno zadržela nedaleko Domažlic skupinu nelegálních uprchlíků. Je mezi nimi i několik dětí.

Přidejte svůj názor 9 komentářů

Ilustrační foto
doporučujeme

V maďarské dodávce Peugeot Boxer bylo 11 mužů, pět žen a deset dětí ve věku od půl roku do 15 let. Jedná se o jednu z největších záchytných akcí proti uprchlíkům v Česku za letošní rok. Policisté od loňského června zadrželi v souvislosti s uprchlickou krizí více než 3400.

Auto policisté zastavili po 6:00. "Policie dodávku monitorovala s podezřením, že toto vozidlo by mohlo být využíváno k nelegálnímu převádění osob přes státní hranice. Řidič dodávky i spolujezdec z místa utekli," řekla mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová.

Po obou mužích nyní policie pátrá, nasadila i policejní vrtulník. U zadržených cizinců policisté zjišťují, zda nežádají o azyl v některé zemi EU a jaký je jejich pobytový statut na území ČR.

Ze zadržených cizinců měli někteří afghánské doklady, ostatní byli bez dokladů. "Probíhají výslechy v rodném jazyce za účasti tlumočníka," uvedla mluvčí. Zadržení podle ní chtěli mluvit paštunštinou, která je úředním jazykem Afghánistánu. Policisté u nich zjišťují, zda nežádají o azyl v některé zemi EU a jaký je jejich pobytový statut na území ČR. Potrvá to nejméně do večera, pak policie rozhodne o dalším postupu.

Migranti zamíří podle Chovance do detence. "Porušili české právo, budou omezeni na svobodě. Předpokládám, že je budeme vracet do země, odkud k nám přijeli, jestli to bylo Rakousko, nebo jiná země, to já nevím," řekl novinářům ve Sněmovně.

Loading...
Vstupte do diskuze (9)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel Vojmír Srdečný, poslední přeživší ze Sachsenhausenu. Dožil se 99 let

19.08.2019 21:58 Ve věku 99 let zemřel Vojmír Srdečný, poslední přeživší z koncentračního tábora v Sachsenhausenu.…

Surovou vraždu bezdomovce bude řešit NS. Jen jsme se prali, hájí se útočník

19.08.2019 15:39 Zdeněk Zahradník, jenž si má odpykat 17 let za ubití bezdomovce v Olomouci, podal dovolání.…

Na D1 byl dopaden afghánský uprchlík, vezl se na rezervě návěsu

19.08.2019 15:20 Aktualizováno Policie zadržela minulý čtvrtek na D1 mladého Afghánce. O den později byl převezen do záchytného…

Řidič se staral o psa, spolujezdec zatím umíral. Soud vynesl trest

19.08.2019 14:06 Aktualizováno Do vězení na 6,5 roku odsoudil dnes Krajský soud v Plzni šestatřicetiletého Alexandra Černého za…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama