Soud řeší údajný dotační podvod v ROP, podnikatel Oulický nedorazil

Ústí nad Labem - Výslechy dalších svědků a čtením listinných důkazů dnes u ústeckého krajského soudu pokračovalo hlavní líčení v kauze údajného dotačního podvodu v rámci Regionálního operačního programu (ROP) Severozápad.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Státní zástupce z něj viní Petra Šudu, někdejšího jednatele společnosti Spring UL, která chtěla postavit wellness centrum. Mezi předvolanými svědky byl i podnikatel a někdejší člen ODS Patrik Oulický, k soudu ale opět nedorazil.

Wellness centrum mělo vzniknout v domě společnosti Energetické a dopravní stavby v centru Ústí nad Labem. Firma má vazby na podnikatele Alexandra Nováka, Daniela Ježka a Oulického. Soud předvolával Oulického už na začátku dubna, tehdy se omluvil ze zdravotních důvodů. Předvolání na dnešek mu podle informací ČTK nebylo doručeno. U soudu dnes vypovídala například zástupkyně společnosti, která projekt zpracovávala i tehdejší zástupci ROP Severozápad.

Hlavní líčení bude pokračovat v pátek znovu výslechy svědků a čtením listin. "Poté bude odročeno, neboť jsou navrženy další důkazy, které si vyžádají více času," řekl ČTK předseda trestního senátu Jiří Bednář.

O dotaci na vybudování wellness centra požádala firma Spring UL v roce 2011. ROP Severozápad původně projekt za 17 milionů korun schválil, podpořit ho měl zhruba osmi a půl miliony. Nakonec ale dotační úřad od smlouvy odstoupil.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Řidič se staral o psa, spolujezdec zatím umíral. Soud vynesl trest

19.08.2019 14:06 Aktualizováno Do vězení na 6,5 roku odsoudil dnes Krajský soud v Plzni šestatřicetiletého Alexandra Černého za…

Na D1 byl dopaden afghánský uprchlík, vezl se na rezervě návěsu

19.08.2019 11:52 Policie zadržela minulý čtvrtek na D1 mladého Afghánce. O den později byl převezen do záchytného…

Kauzu zřícené střechy v České Třebové nekončí, NS dostal dvě dovolání

19.08.2019 10:56 Kauzou zřícené střechy sportovní haly v České Třebové se ještě bude zabývat Nejvyšší soud. Okresní…

Pendrekový zákon měl legalizovat zásahy proti demonstrantům

19.08.2019 06:33 Po invazi vojsk Varšavské smlouvy do Československa v srpnu 1968, po Palachově týdnu a dalších…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama