Trus v regálech a okousané krabice. Inspektoři zavřeli Lidl

Lanškroun - Inspektoři ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) nařídili okamžité uzavření supermarketu Lidl ve východočeském Lanškrouně. Přímo na regálech s potravinami našli myší trus. Také krabice se zbožím byly značně okousané.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Lidl, supermarket
doporučujeme

"Zjištěná pochybení svědčila o porušení elementárních hygienických předpisů. V prodejně se vyskytovalo množství trusu škůdců a to zejména v regálech mezi potravinami. Papírové krabice s potravinami byly značně poškozené požerem hlodavců," popisoval mluvčí SZPI Pavel Kopřiva hrůzu, se kterou se v lanškrounském Lidlu inspektoři setkali.

Myší trus našli inspektoři také v zázemí prodejny v místech, kde prodejce skladoval potraviny. "Z celkové situace bylo patrné, že provozovatel nezabezpečil prodejnu před pronikáním hlodavců a nepřijal adekvátní opatření na jejich eliminaci," řekl mluvčí SZPI Kopřiva.

Stopy po hlodavcích ale nebyly jedinou závadou v lanškrounském Lidlu. "Ve skladu inspektoři zjistili nečistoty a prach a stav provozovny neumožňoval bezpečné uvádění potravin do oběhu," dodal mluvčí Kopřiva.

Inspekce hned Lidl uzavřela. Provozovateli nařídila, aby obchod uvedl do patřičného stavu, tedy aby kontaminované potraviny zlikvidovat, provozovnu uklidil, zajistil deratizaci a zabránil tomu, aby se hlodavci dostali do obchodu. Než se inspektoři přesvědčí, že společnost jejich podmínky splnila, zůstane lanškrounský Lidl zavřený.

"SZPI zahájí s provozovatelem správní řízení o uložení sankce. Výskyt hlodavců v potravinářských provozech je nebezpečný zejména z důvodu rizika šíření nebezpečných onemocnění," naznačil mluvčí SZPI, že dočasným uzavřením provozovny to pro Lidl rozhodně neskončí.

Loading...
Témata: lidl
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

"Stop úchylům!" Duhový průvod v Plzni narazil na odpůrce, zasáhli…

24.08.2019 22:00 Aktualizováno Asi 50 demonstrantů s prapory Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) a organizace Česká…

Socha Koněva je už očištěna. Naše akce to nebyla, dušuje se radnice Prahy 6

24.08.2019 22:00 Aktualizováno Několik lidí dnes částečně očistilo památník maršála Ivana Koněva v Praze 6, který neznámý vandal…

Festival Mácháč burácí u Doks. Policie našla drogy, cizinec chtěl oloupit…

24.08.2019 12:46 Policisté při pátečních kontrolách na festivalu elektronické taneční hudby Mácháč na Českolipsku…

Střelmistr odpálil 126 kilo trhaviny. Hala tramvajové vozovny v Praze šla…

24.08.2019 11:17 Aktualizováno Střelmistr dnes v 09:27 odstřelil halu tramvajové vozovny v Hloubětíně. Budova měla v havarijním…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama