Zabavené padělky neskončí ve spalovně, oblečení dostanou děti

Plzeň - Místo aby padělky oblečení světoznámých značek skončily ve spalovně, budou dělat radost dětem. Česká obchodní inspekce věnovala přes 500 kusů oblečení zabaveného na tržnicích výchovnému ústavu na Lounsku.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto
doporučujeme

"Určitě ty bundy se mi líbí. Sem tam ty mikiny jsou taky pěkný. Já si myslím, že celkově všechno je pěkný," říká Kryštof z výchovného ústavu v Pšově u Podbořan. I on, stejně jako další čtyři desítky dětí, dostane oblečení od české obchodní inspekce.

"Jedná se o falzifikáty, které jsme zajistili na příhraničních tržnicích v západních Čechách," uvedl ředitel inspektorátu ČOI v Plzni Jan Řezáč. Z plzeňského inspektorátu putovalo do ústavu oblečení v hodnotě přesahující dva miliony korun.

Všechny nášivky známých značek pak budou muset pracovníci ústavu odpárat, což není práce na pár minut. "Když je hodně přišitý, tak to trvá i dvě hodiny," sdělila Hana Kotěborská z výchovného ústavu v Pšově.

"My následně zkontrolujeme, zda se tak stalo. Nášivky, nebo různé nitě pak přebíráme zpátky jako důkaz, že ta loga byla odstraněna," poukázal inspektor ČOI.

Není to poprvé, co Česká obchodní inspekce zabavené zboží darovala potřebným. Dětem by měly vystačit na dva až tři roky, než se ale oblečení z 43 pytlů dostane k dětem, bude to trvat zhruba dva měsíce.

Současný systém, kdy dětské domovy, nebo ústavy odpárávají firemní loga samy, se líbí hlavně dětem. Vychovatelky jim na oblečení totiž mohou dát jakoukoliv nášivku - ne jako dřív, kdy se na místo po logu přišíval nápis Humanita a děti kvůli tomu oblečení nechtěli nosit.

Loading...
Témata: Padělky | čoi | děti
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

"Stop úchylům!" Duhový průvod v Plzni narazil na odpůrce, zasáhli…

24.08.2019 22:00 Aktualizováno Asi 50 demonstrantů s prapory Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) a organizace Česká…

Socha Koněva je už očištěna. Naše akce to nebyla, dušuje se radnice Prahy 6

24.08.2019 22:00 Aktualizováno Několik lidí dnes částečně očistilo památník maršála Ivana Koněva v Praze 6, který neznámý vandal…

Festival Mácháč burácí u Doks. Policie našla drogy, cizinec chtěl oloupit…

24.08.2019 12:46 Policisté při pátečních kontrolách na festivalu elektronické taneční hudby Mácháč na Českolipsku…

Střelmistr odpálil 126 kilo trhaviny. Hala tramvajové vozovny v Praze šla…

24.08.2019 11:17 Aktualizováno Střelmistr dnes v 09:27 odstřelil halu tramvajové vozovny v Hloubětíně. Budova měla v havarijním…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama