Pamatujete na Čunkovu kauzu s Romy? Podívejte se, jak to dopadlo

Vsetín - Před deseti lety došlo ke kontroverznímu přesídlení romských občanů ve Vsetíně. Starosta a senátor Jiří Čunek za doprovodu zájmu ze strany médií i veřejnosti v roce 2006 přestěhoval Romy z rozpadajícího se domu do obytných kontejnerů. Jak se jim žije dnes?

Přidejte svůj názor 51 komentářů

Jiří Čunek /KDU-ČSL/
doporučujeme

Obyvatelé Vsetína si na tehdejší problémy živě pamatují. Problémy prý byly s vodou, odpadky, i elektřinou. "Z celkových 60 byly připojeny tři bytové jednotky. Ostatní lidé byli odpojení a byli nějakým vlastním vedením napojeni přímo na sloup. A dokonce pracovníci přenosové soustavy, kteří to zajišťovali, tam nechtěli ani chodit," řekl Blesku starosta Čunek.

"Romové žijí jenom dneškem a na zítřek nemyslí. Takže když jsme jim řekli: Vyhodíme vás na ulici, tak byli vděční za to, že se někam můžou nastěhovat, ale jenom co jsme je nastěhovali, už říkali, že to mohlo být lepší," dodává Čunek s tím, že problém nastal poté, co některé organizace za romskými obyvateli poslali právníky, kteří jim říkali, že žijí špatně. 

Někteří Romové žijí v kontejnerech dodnes. Podle vedoucí odboru sociálních věcí Anny Blechové ale musí nájemné platit, i když se často stává, že je platba zpožděna. "Pokud by jej nezaplatili tři měsíce, město by jim ukončilo podle občanského zákoníku nájemní smlouvu," řekla deníku s tím, že na vystěhování neplatiče z kontejneru stačil dluh 12 tisíc korun.

Loading...
Témata: Čunek, Jiří | Romové
Vstupte do diskuze (51)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

OBRAZEM: Tisíce lidí demonstrují proti Babišovi, uctívají památku obětí…

21.08.2019 21:08 Oběti demonstrací ze srpna roku 1969 dnes na Václavském náměstí připomenulo shromáždění pořádané…

V libereckém babyboxu našli několikaměsíčního chlapce, dostal jméno Tomáš

21.08.2019 17:51 Do babyboxu v liberecké nemocnici dnes někdo odložil několikaměsíčního chlapce. Dostal jméno Tomáš.…

Silné bouřky pustošily Olomoucko. Trhaly střechy, poškodily železniční…

21.08.2019 16:18 Aktualizováno Popadané stromy, ale i utržené části střech má na svědomí silná bouřka, která zasáhla Olomoucký…

Krejčířova vila je noční můrou exekutorů. Koupil by ji leda fajnšmekr,…

21.08.2019 15:57 Nový znalecký posudek větší černošické vily uprchlého odsouzeného podnikatele Radovana Krejčíře po…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama