Uprchlíci zadržení na Domažlicku jsou v detenci, řidič dodávky stále uniká

Plzeň - Většina z 26 ilegálů, kteří byli včera zadrženi v Poběžovicích na Domažlicku, je už v detenčním zařízení v Bělé Jezové. Řidič bulharské dodávky a jeho spolujezdec jsou na útěku.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Zařízení pro uprchlíky Bělá pod Bezdězem
doporučujeme

Většina migrantů byla z Afghánistánu, dva ze zadržených mužů jsou Pákistánci.  Do uprchlického zařízení policisté během noci převezli 21 zadržených cizinců. Zbývajících pět je zatím na policii v Plzni. Až policisté dokončí jejich výslechy a všechny úkony, převezou je do detenčního zařízení v Drahonicích, uvedla dnes mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová. Při výsleších se ukázalo, že dva ze zadržených mužů jsou Pákistánci.

"Provedením porovnání otisků prstů v policejních databázích vyšlo najevo, že všechny osoby převezené do Bělé Jezové jsou již registrované v jiném členském státě Evropské unie (Maďarsko a Bulharsko) a jedná se o takzvané dublinské případy," uvedla Rendlová. U zbylých pěti lidí policisté ještě zjišťují, zda byli rovněž registrováni už dříve v jiné zemi EU.

Stávající takzvaný dublinský systém předpokládá, že žádosti o azyl řeší první země, kde se žadatel dostal na území EU. V nynější migrační krizi se ale tento mechanismus ukázal jako jen málo funkční.

Mezi zadrženými migranty bylo podle Rendlové pět samostatně cestujících mužů a dvě rodiny. První rodinu tvoří muž, žena a pět dětí a druhou rodinu tvoří rozvětvené příbuzenstvo - tři muži, tři ženy a osm dětí.

Uprchlého řidiče a spolujezdce z auta policie dál hledá. Domažličtí kriminalisté zahájili trestní řízení a muže podezírají z organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice, uvedla domažlická policejní mluvčí Dagmar Brožová. Mužům, kteří podle ní naložili běžence do nákladního prostoru dodávky na dosud neznámém místě v Maďarsku a chtěli je před Maďarsko a ČR převézt do Německa, hrozí v případě dopadení a usvědčení u soudu až dvouleté vězení.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Prahou prošly stovky lidí, demonstrovaly za ochranu zvířat

17.08.2019 16:43 Stovky lidí dnes v Praze protestovaly proti násilí, jehož se člověk dopouští na zvířatech. Na téměř…

Ve Vsetíně hořel byt v paneláku, evakuováno bylo 30 lidí

17.08.2019 11:06 Tři desítky obyvatel museli v pátek večer evakuovat hasiči z panelového domu ve Vsetíně, kde v…

Česko se chystá na 17. listopad. Výročí revoluce oslaví desítkami akcí

17.08.2019 10:44 Výročí 30 let od listopadu 1989 připomenou po ČR desítky výstav, koncertů, besed a dalších akcí.…

Černá skvrna české historie: Pendrekový zákon vyústil v odsouzení 1526 lidí

17.08.2019 10:17 Takzvaný pendrekový zákon, který v srpnu 1969 zlegalizoval krvavé zásahy proti demonstrantům,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama