Hra mezi vagóny skončila neštěstím, dvě dívky popálil výboj

Sokolov - Na kolejích mezi Sokolovem a Citicemi elektrický výboj z trolejí vážně popálil dvě dívky ve věku 12 a 13 let. Hrály si mezi vagony a jeden z nich také přelézaly. Letos se podle inspektorů Správy železniční dopravní cesty jedná už o čtvrtý podobný případ v zemi. Smutný primát drží právě Karlovarský kraj se třemi případy dětí, které se popálily od trolejí.

Přidejte svůj názor

Záchranáři v akci, ilustrační fotografie
doporučujeme

Na tísňovou linku volali zaměstnanci z podniku nedaleko odstavených vagonů. Zahlédli nad soupravou záblesk a hned potom se ozvalo zoufalé volání o pomoc jedné ze tří dívek, která jediná vyvázla bez fyzických zranění, ale utrpěla vážný psychický šok.

První na místě byli policisté. Jedna zjevně popálená dívka s příznaky šoku běhala zmateně po kolejích. Policejní hlídce ale stačila říct, že neví, kde má svou kamarádku.

"Druhou dívku museli policisté hledat. Ležela mezi vagony. Do příjezdu záchranářů ji poskytovali první pomoc," popsala okolnosti policejní mluvčí Kateřina Böhmová. Na zraněné dívce hořelo oblečení. Zdravotníci okamžitě volali leteckou záchrannou službu.

"Dvanáctiletá dívka utrpěla popáleniny druhého a třetího stupně na horních a dolních končetinách, hrudníku, břiše a krku," sdělila TV Nova mluvčí záchranné služby Petra Bakurová.

I její o rok starší kamarádku vrtulník transportoval do nemocnice s popáleninami na rukou, nohou a hlavě. Místo zásahu si převzali hasiči z Chebu, na místě s nimi zůstal psycholog hasičů a členka týmu intervenční péče, kteří poskytli první psychickou pomoc třetí dívce. Ta poté, co zvládla prvotní pomoc kamarádkám, rovněž upadla do šoku, ve špatném psychickém stavu byli i rodiče obou popálených dívek.

Podle odborníků si na odstavených vagonech mnohem častěji hrají chlapci. V Karlovarském kraji dívky popálené od trakčního vedení nad kolejemi nepamatují deset let.

Loading...
Témata: úrazy | děti | železnice
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Požár Krejčířovy vily: Manželka uprchlého podnikatele půjde k výslechu

21.08.2019 10:19 Policie vyšetřuje úterní požár bývalé vily uprchlého odsouzeného podnikatele Radovana Krejčíře v…

Silné bouřky pustošily Olomoucko. Trhaly střechy, poškodily železniční…

21.08.2019 09:54 Popadané stromy, ale i utržené části střech má na svědomí silná bouřka, která zasáhla Olomoucký…

V hradeckém babyboxu našli novorozeného "Jiříčka". Dvě hodiny po půlnoci…

21.08.2019 07:08 Do babyboxu v budově Zdravotnické záchranné služby v Hradci Králové dnes někdo dvě hodiny po…

Při demonstracích v srpnu 1969 zemřelo víc lidí, než se uvádělo

20.08.2019 22:18 Obětí potlačených demonstrací v srpnu 1969 v Československu bylo sedm, a ne pět, zjistili historici…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama