Pražská zoo hlásí nečekaný přírůstek. O březosti gorily nikdo nevěděl

Praha - V ZOO Praha se dnes po poledni nečekaně narodilo gorilí mládě. Matkou je Shinda (24) a o její březosti neměli ošetřovatelé ani potuchy.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto
doporučujeme

"Nyní, v pozdním odpoledni, mládě nejen vypadá, ale skutečně je naprosto v pořádku. Pije a Shinda se o něj dobře stará," uvedl ředitel zoo Miroslav Bobek na facebooku. "Nejenže jsme o Shindině březosti nevěděli, ale především jsme se časem vzdali nadějí, že by ještě mohla mít mládě," dodal.

"Před víc než deseti lety, kdy jí bylo čtrnáct, jsme během projektu Odhalení detailně rozebírali, zda její neschopnost mít mládě je způsobena antikoncepčním tělískem, které dostala ještě v Austrálii. Jeho účinky měly tou dobou již odeznít, ale navzdory veškerým předpokladům trvaly ještě celé roky. V minulých letech sice Shinda již i zabřezla, ale opakovaně potratila, a vzhledem k nepravidelným cyklům jí byla nasazována hormonální léčba antikoncepcí. Již od svého příjezdu do Prahy trpí nadváhou, což velmi dlouho vedlo k dalším a dalším dotazům, zda není březí," doplnil Bobek.

Psali jsme:  

Pavilon goril bude pro veřejnost opět otevřen zřejmě již v neděli. "Pokud se tak stane, prosím o ukázněnost a dodržování veškerých pokynů našich zaměstnanců," uvedl ředitel. Kromě matky Shindy pavilon obývá ještě gorilí samec Richard a samice Kamba, Bikira a Kijivu, která je matkou čtyř mláďat. Dvakrát rodila také samice Kamba, její mláďata ale při porodu vždy zemřela.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel Vojmír Srdečný, poslední přeživší ze Sachsenhausenu. Dožil se 99 let

19.08.2019 21:58 Ve věku 99 let zemřel Vojmír Srdečný, poslední přeživší z koncentračního tábora v Sachsenhausenu.…

Surovou vraždu bezdomovce bude řešit NS. Jen jsme se prali, hájí se útočník

19.08.2019 15:39 Zdeněk Zahradník, jenž si má odpykat 17 let za ubití bezdomovce v Olomouci, podal dovolání.…

Na D1 byl dopaden afghánský uprchlík, vezl se na rezervě návěsu

19.08.2019 15:20 Aktualizováno Policie zadržela minulý čtvrtek na D1 mladého Afghánce. O den později byl převezen do záchytného…

Řidič se staral o psa, spolujezdec zatím umíral. Soud vynesl trest

19.08.2019 14:06 Aktualizováno Do vězení na 6,5 roku odsoudil dnes Krajský soud v Plzni šestatřicetiletého Alexandra Černého za…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama