V Beskydech hořel les, požár hasily jednotky z Česka i Polska

Ostrava - Pět jednotek hasičů zasahovalo v sobotu odpoledne u požáru lesního a travního porostu v obtížně přístupném a svažitém terénu v katastru obce Nýdek (okres Frýdek-Místek) na česko-polské hranici. Českým profesionálním a dobrovolným hasičům pomáhala jednotka polských dobrovolných hasičů (OSP) Wisla Jawornik, která měla snazší dojezd.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Operační středisko hasičů o požáru na českém území informovali v sobotu krátce před půl jednou odpolední polští hasiči, uvedl server pozary.cz. Do beskydských lesů u obce Nýdek vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanice v Třinci, společně s ní tři jednotky dobrovolných hasičů – Bystřice, Nýdek a Jablunkov.

"Škoda na lesním a travním porostu byla podle předběžných odhadů téměř nulová. Hořet začalo zřejmě kvůli nedbalosti osob po předchozí těžbě dřeva v této oblasti," uvedl Petr Kůdela, tiskový mluvčí HZS Moravskoslezské­ho kraje.

Mezi oběma přilehlými kraji (MS kraj a Slezské vojvodství) byla již před lety uzavřena dohoda o vzájemné pomoci u mimořádných událostí, požárů, dopravních nehod či u jiných zásahů. Pomoc hasičů druhé strany je využívána nejčastěji tam, kde to mají k místu události blíž než domácí jednotky hasičů.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bouřky pustošily Moravskoslezský kraj. Padaly stromy, drama v lázeňském…

25.08.2019 21:53 Především spadlé a polámané stromy odstraňovali hasiči po silných bouřkách, které dnes večer…

Domácí porod na Plzeňsku skončil tragicky, novorozenec zemřel

25.08.2019 18:21 Aktualizováno Při domácím porodu zemřel v noci na dnešek v malé obci na pomezí jižního Plzeňska a Domažlicka…

Praha pod náporem vdavekchtivých cizinců, už tvoří polovinu svateb

25.08.2019 12:56 Pražské radnice oddávají velké množství cizinců. Zhruba polovinu z uzavřených sňatků za prvních…

Poplach v Praze: Muži vytáhli z Vltavy granát, nábřeží bylo uzavřeno

25.08.2019 12:35 Z Vltavy u Podolského nábřeží v Praze 2 vytáhla dnes dopoledne dvojice mužů ruční granát. Přivolaný…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama