Bezpečnost na českém nebi se zvyšuje, letos zatím pouze jedna tragédie

Praha - Z údajů Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod (ÚZPLN) vyplývá, že se první čtvrtletí roku 2016 obešlo téměř bez nehod. Vloni při leteckých nehodách v Česku zemřelo osm lidí, o čtyři meziročně méně.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto
doporučujeme

Výjimkou je letos nehoda, při které nezvládl přistání pilot kluzáku, naštěstí však skončila bez zranění. Jedinou tragickou událostí v Česku za první tři měsíce tak bylo úmrtí parašutisty z 31. března.

"Určitý vliv sehrálo chladné počasí. S narůstajícími teplotami se totiž počet sportovních letů zvyšuje a s tím rostou i komplikace," řekl ČTK zástupce ředitele ÚZPLN Josef Veselý. Z nízkého počtu nehod tak zatím není možné usuzovat na nějaký trend ve zvyšování bezpečnosti na českém nebi.

Nehoda kluzáku se odehrála 20. března na letišti v Zábřehu, kdy pilot podle šetření leteckých inspektorů omylem odjistil brzdící klapky letounu Blaník a následné příliš prudké klesání při sestupu skončilo poškozením větroně.

S horšími následky skončila zmiňovaná nehoda parašutisty, který v Klatovech zahynul při nácviku takzvaného vysokorychlostního přistání. Podle ÚZPLN přitom šlo o zkušeného parašutistu.

Loading...
Témata: Letecké nehody
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

"Stop úchylům!" Duhový průvod v Plzni narazil na odpůrce, zasáhli…

24.08.2019 22:00 Aktualizováno Asi 50 demonstrantů s prapory Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) a organizace Česká…

Socha Koněva je už očištěna. Naše akce to nebyla, dušuje se radnice Prahy 6

24.08.2019 22:00 Aktualizováno Několik lidí dnes částečně očistilo památník maršála Ivana Koněva v Praze 6, který neznámý vandal…

Festival Mácháč burácí u Doks. Policie našla drogy, cizinec chtěl oloupit…

24.08.2019 12:46 Policisté při pátečních kontrolách na festivalu elektronické taneční hudby Mácháč na Českolipsku…

Střelmistr odpálil 126 kilo trhaviny. Hala tramvajové vozovny v Praze šla…

24.08.2019 11:17 Aktualizováno Střelmistr dnes v 09:27 odstřelil halu tramvajové vozovny v Hloubětíně. Budova měla v havarijním…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama