Hádka skončila surovou vraždou, recidivista dostal výjimečný trest

Brno - Ondřej Šmedek (39) si má za brutální vraždu své partnerky odpykat 23 let ve věznici se zvýšenou ostrahou. Verdikt Krajského soudu není zatím pravomocný, obhájkyně si ponechala lhůtu na rozmyšlenou.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Pachatel zadržen, ilustrační fotografie
doporučujeme

Žalobkyně navrhovala přibližně 25 let vězení a vzdala se práva na odvolání. Šmedek se k činu přiznal. Ženě (†47) zasadil 25 řezných a bodných ran, taktéž ji bil a použil proti ní plynovou pistoli. Motivem byla podle obžaloby žárlivost a zhrzený cit. Žena se s recidivistou Šmedkem, který se živil jako číšník, chtěla rozejít.

Vražda se stala loni v červenci v domku v Příměticích, kde žena bydlela a kam za ní Šmedek pravidelně docházel. Podle svědků jej někdy pustila dovnitř, jindy musel žadonit, než dveře otevřela. "Usmrtil jsem člověka, kterého jsem miloval," uvedl dnes Šmedek v dlouhé a emotivní závěrečné řeči.

Žena na něj prý po noční hádce vytáhla nůž, on na to reagoval výstřelem z plynové pistole. Pak už si nic nepamatuje. Vybavuje si až chvíli, kdy spatřil ženu mrtvou, s nožem zabodnutým v těle. Když si Šmedek uvědomil, že partnerku nejspíš zabil, chtěl se zastřelit, pistole ale selhala. Policie Šmedka našla na místě činu, měl na sobě také několik bodných či řezných ran, nejspíš jako následek potyčky.

O nutné obraně ale podle předsedy senátu Tomáše Kurfiřta nelze hovořit. I kdyby žena vzala do ruky nůž, pořád byl v pozici agresora Šmedek, který se v domku po hádce zdržoval nejspíš proti ženině vůli.

Při odůvodnění výjimečného trestu soudce zdůraznil zejména kriminální minulost Šmedka. Má sedm záznamů v rejstříku, z toho pět za násilné trestné činy včetně znásilnění.

Mužův zaměstnavatel dnes vypověděl, že Šmedek s partnerkou působili trochu jako italský pár - vybavil si dvě hádky, kdy žena Šmedka veřejně urážela.

Loading...
Témata: Vražda
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

OBRAZEM: Tisíce lidí demonstrují proti Babišovi, uctívají památku obětí…

21.08.2019 21:08 Oběti demonstrací ze srpna roku 1969 dnes na Václavském náměstí připomenulo shromáždění pořádané…

V libereckém babyboxu našli několikaměsíčního chlapce, dostal jméno Tomáš

21.08.2019 17:51 Do babyboxu v liberecké nemocnici dnes někdo odložil několikaměsíčního chlapce. Dostal jméno Tomáš.…

Silné bouřky pustošily Olomoucko. Trhaly střechy, poškodily železniční…

21.08.2019 16:18 Aktualizováno Popadané stromy, ale i utržené části střech má na svědomí silná bouřka, která zasáhla Olomoucký…

Krejčířova vila je noční můrou exekutorů. Koupil by ji leda fajnšmekr,…

21.08.2019 15:57 Nový znalecký posudek větší černošické vily uprchlého odsouzeného podnikatele Radovana Krejčíře po…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama