Jsem hříšník, kaje se lékař Barták. V kauze plánování vražd promluvila psychiatrička

Liberec - V severočeském Liberci dnes pokračoval soud s lékařem Jaroslavem Bartákem, který je obžalován z plánování tří vražd a vydírání dalších tří lidí. Znalkyně v oboru psychiatrie Eva Lednická uvedla, že Barták trpí mírnou kognitivní poruchou, která má vliv na jeho soustředěnost a paměť.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Doktor Jaroslav Barták u soudu
doporučujeme

Barták si už odpykává dvanáctiletý trest za několik případů znásilnění, vydírání, sexuální nátlak, nebezpečné vyhrožování a manipulaci s omamnými látkami. V případě plánování vražd a vydírání mu hrozí další trest 15 až 20 let nebo i výjimečný trest.

Podle obžaloby plánoval vraždy a vydírání na podzim 2013 ve vazební věznici v Liberci. Vraždy podle spisu připravoval ze msty za předchozí odsouzení, peníze získané z vydírání chtěl využít k útěku z vězení. Zajistit to měl spoluvězeň, který ale místo toho vše oznámil.

Podle znalkyně nelze určit, zda už v té době trpěl kognitivní poruchou. Ta se projevuje problémy se soustředěním, únavou či neschopností zapamatovat si nové informace. "V běžném fungování mu ale nebrání," uvedla. Podle odhadů touto nemocí trpí asi pětina seniorů. Potvrdila i závěry jiných znalců, že je Barták narcistní osobností a jedná bez ohledu na reakce okolí.

Barták dnes u soudu uvedl, že až ve vězení si uvědomil, jaký je hříšník. Trest za zneužívání asistentek považuje za spravedlivý. V případě, kterým se soud zabývá nyní, vinu odmítá. "Nikdy bych nezatížil své svědomí zločinem, jako je vražda," řekl.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

"Stop úchylům!" Duhový průvod v Plzni narazil na odpůrce, zasáhli…

24.08.2019 22:00 Aktualizováno Asi 50 demonstrantů s prapory Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) a organizace Česká…

Socha Koněva je už očištěna. Naše akce to nebyla, dušuje se radnice Prahy 6

24.08.2019 22:00 Aktualizováno Několik lidí dnes částečně očistilo památník maršála Ivana Koněva v Praze 6, který neznámý vandal…

Festival Mácháč burácí u Doks. Policie našla drogy, cizinec chtěl oloupit…

24.08.2019 12:46 Policisté při pátečních kontrolách na festivalu elektronické taneční hudby Mácháč na Českolipsku…

Střelmistr odpálil 126 kilo trhaviny. Hala tramvajové vozovny v Praze šla…

24.08.2019 11:17 Aktualizováno Střelmistr dnes v 09:27 odstřelil halu tramvajové vozovny v Hloubětíně. Budova měla v havarijním…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama