1. máj bude v Praze divoký: Protesty proti uprchlíkům, politické mítinky, majáles

Praha - Během letošních oslav 1. máje zažije Praha dvě demonstrace proti migraci i jednu solidární na podporu uprchlíků. K tomu se budou konat tradiční setkání politických stran a studentský majáles.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

"V souvislosti s velkým množstvím oznámených akcí a shromáždění chystá policie adekvátní bezpečnostní opatření," uvedla policejní mluvčí Andrea Zoulová. Podle ní budou v pohotovosti policisté z nejrůznějších složek i speciálních útvarů.

Sociální demokraté se sejdou se svými voliči na Střeleckém ostrově, ODS na Petříně a komunisté u Křižíkovy fontány na Výstavišti.

Ohlášené je také setkání ke druhému výročí masakru v Oděse, kde 2. května střety mezi příznivci prozápadního směřování Ukrajiny a proruskými aktivisty vyvrcholily požárem Domu odborů, kde zahynulo 42 lidí a 250 utrpělo zranění. Uskuteční se před ukrajinským velvyslanectvím v Praze-Bubenči. Studenti plánují jako součást Studentského majálesu pochod od Sovových mlýnů přes Národní třídu a Karlovo a Staroměstské náměstí na Ovocný trh.

Příznivci Bloku proti islámu se sejdou na Letné. Chtějí odtud pochodovat na Klárov a náměstí Jana Palacha. Národní demokracie svolává své příznivce na Pochod proti vlastizrádcům z Mariánského náměstí na Slovanský ostrov.

Zastánci opačného názoru na migraci se sejdou na Václavském náměstí na akci Naší zbraní je solidarita: shromáždění proti rasové náboženské nesnášenlivosti. Plánují také pochod na náměstí Republiky.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bouřky pustošily Moravskoslezský kraj. Padaly stromy, drama v lázeňském…

25.08.2019 21:53 Především spadlé a polámané stromy odstraňovali hasiči po silných bouřkách, které dnes večer…

Domácí porod na Plzeňsku skončil tragicky, novorozenec zemřel

25.08.2019 18:21 Aktualizováno Při domácím porodu zemřel v noci na dnešek v malé obci na pomezí jižního Plzeňska a Domažlicka…

Praha pod náporem vdavekchtivých cizinců, už tvoří polovinu svateb

25.08.2019 12:56 Pražské radnice oddávají velké množství cizinců. Zhruba polovinu z uzavřených sňatků za prvních…

Poplach v Praze: Muži vytáhli z Vltavy granát, nábřeží bylo uzavřeno

25.08.2019 12:35 Z Vltavy u Podolského nábřeží v Praze 2 vytáhla dnes dopoledne dvojice mužů ruční granát. Přivolaný…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama