Soud zprostil Ševcova viny z útoku na dům Stropnického, chyběly důkazy

Praha - Ruského studenta Igora Ševcova soud zprostil obžaloby z útoku zápalnými lahvemi na dům ministra obrany Martina Stropnického (ANO). Soud ale mladíka vyhostil ze země na dva roky. Hlídal totiž u ruzyňské věznice, když tam jiný muž sprejoval na zeď anarchistické nápisy.

Přidejte svůj názor 17 komentářů

Soud, ilustrační fotografie
doporučujeme

Podle obžaloby vhodil Ševcov v noci ze 6. na 7. června 2015 do zahrady rodinného domu, který patří Stropnického manželce Veronice, pivní lahve naplněné hořlavou směsí. Státní zástupkyně dnes před rozhodnutím soudu navrhla Ševcova v tomto bodě obžaloby zprostit. S místem činu totiž Ševcova spojuje pouze pachová stopa, která byla nalezena na jedné z lahví. Ta k usvědčení i podle verdiktu soudu nestačí.

"Nebylo prokázáno, že obžalovaný skutek (útok na dům Stropnického) spáchal, nebylo však prokázáno, že ho nespáchal," uvedla v odůvodnění rozsudku předsedkyně senátu.

Podle druhého bodu obžaloby, za který byl dnes Ševcov potrestán, hlídal student loni v květnu u ruzyňské věznice, když tam jiný muž sprejoval po zdi anarchistické nápisy. Podle verdiktu se tak dopustil napomáhání při poškozování cizí věci.

Ševcov přiznává, že si muže natáčel, k činu ale podle svého tvrzení nijak nepřispěl. "Nemyslím si, že je to trestný čin, natáčet si můžu cokoliv," řekl soudu v úterý. "Každý skutek, který je v trestním zákoníku, je trestným činem," reagovala dnes soudkyně.

Loading...
Vstupte do diskuze (17)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Plastický chirurg Jan Měšťák slaví jubileum. Proč se bojí operací nosu?

25.08.2019 09:20 I třináct operací denně stihne plastický chirurg Jan Měšťák, který v pondělí oslaví 75. narozeniny.…

"Stop úchylům!" Duhový průvod v Plzni narazil na odpůrce, zasáhli…

24.08.2019 22:00 Aktualizováno Asi 50 demonstrantů s prapory Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) a organizace Česká…

Socha Koněva je už očištěna. Naše akce to nebyla, dušuje se radnice Prahy 6

24.08.2019 22:00 Aktualizováno Několik lidí dnes částečně očistilo památník maršála Ivana Koněva v Praze 6, který neznámý vandal…

Festival Mácháč burácí u Doks. Policie našla drogy, cizinec chtěl oloupit…

24.08.2019 12:46 Policisté při pátečních kontrolách na festivalu elektronické taneční hudby Mácháč na Českolipsku…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama