Kuriózní stížnosti na tísňové lince: Soused špatně parkuje a děti křičí

Pardubice - Pokuta až dvě stě tisíc korun hrozí od Telekomunikačního úřadu tomu, kdo opakovaně zneužívá tísňovou linku. Přesto hned třetinu takových telefonátů evidují například pardubičtí strážníci.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Opakovaně tam volají třeba lidé, kteří si stěžují na hlučnou hru dětí na hřišti nebo na to, že soused špatně parkuje. "Zase je na žluté čáře auto. Paní jsem prosila, ať odjede, že tam moje rodina potřebuje zaparkovat," stěžovala si například na lince jedna z volajících.

Na žluté čáře se parkovat nesmí, ale zdá se, že někdo je před zákonem rovný a někdo rovnější. A ještě se k tomu strážníkům přizná. Tísňovou linku ovšem zneužila i žena, která má věštecké schopnosti. "Městskou policii potřebujete na co?" ptala se operátorka. "Aby pro mne přijeli, protože já za chvilku spadnu do fontány," vysvětlila žena.

Běžné jsou také stížnosti na hluk na dětském hřišti. Jeden z volajících například tvrdil, že má znalecký posudek na to, že jeho zdraví dětský křik ohrožuje. "Tento oznamovatel volal na tísňovou linku Městské policie během třech týdnů sedmkrát," popsala mluvčí pardubických policistů Lucie Klementová.

Za opakované zneužití tísňové linky přitom hrozí pokuta až dvě stě tisíc korun. Tísňová linka je pro osoby, které jsou v ohrožení života nebo zdraví. Rozhodně neslouží k nahlášení například špatně zaparkovaných vozidel. Strážníci dokonce zaznamenali případ, kdy jim volal zákazník obchodu a žádal je o radu, jak postupovat při neúspěšné reklamací bot.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bouřky pustošily Moravskoslezský kraj. Padaly stromy, drama v lázeňském…

25.08.2019 21:53 Především spadlé a polámané stromy odstraňovali hasiči po silných bouřkách, které dnes večer…

Domácí porod na Plzeňsku skončil tragicky, novorozenec zemřel

25.08.2019 18:21 Aktualizováno Při domácím porodu zemřel v noci na dnešek v malé obci na pomezí jižního Plzeňska a Domažlicka…

Praha pod náporem vdavekchtivých cizinců, už tvoří polovinu svateb

25.08.2019 12:56 Pražské radnice oddávají velké množství cizinců. Zhruba polovinu z uzavřených sňatků za prvních…

Poplach v Praze: Muži vytáhli z Vltavy granát, nábřeží bylo uzavřeno

25.08.2019 12:35 Z Vltavy u Podolského nábřeží v Praze 2 vytáhla dnes dopoledne dvojice mužů ruční granát. Přivolaný…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama