Petr Kramný píše z vazby. Co prozradil?

Pstrava - Petr Kramný pobývá už přes dva roky v ostravské vazební věznici. V lednu byl odsouzen k osmadvacetiletému vězení, rozsudek je zatím nepravomocný. Teď se vyjádřil ke svému případu.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Petr Kramný u soudu (15. 9. 2015)
doporučujeme

Televize Nova položila prostřednictvím advokátky Petra Kramného Jany Rejžkové odsouzenému sedm otázek. Petr Kramný se například vyjádřil k tomu, jaký má názor na českou justici, se kterou během dlouhého procesu získal bohaté zkušenosti. "Jsem roztrpčený ze stavu české justice, tedy té části, se kterou jsem měl tu čest," svěřil se Petr Kramný.

Do případu Petra Kramného se snaží vstoupit egyptský advokát Keroles Ezzat Bashier, který tvrdí, že má nové důkazy, a že se pokusí případ otevřít v Egyptě. Kramný prozradil, jestli s egyptským advokátem spolupracuje.

Svěřil se i s tím, čeho lituje, respektive co by udělal jinak, kdyby mohl. Nebo, jaké má plány, pokud by jej soud propustil z vazby. Řeč přišla také na údajně padělané důkazy.

"Já jsem své Monice a Klárce neublížil, vždy jsem chtěl znát pravdu. A který rodič by nechtěl?" napsal Petr Kramný o své manželce a dceři, které zemřely v červenci 2013 v Egyptě. Prozradil také, jak se se ztrátou vyrovnává a co si myslí o svědcích, kteří u soudu vypovídali proti němu.

Ostravský krajský soud odsoudil Petra Kramného v lednu k osmadvacetiletému vězení. Rodině Moniky Kramné má zaplatit také 8 a půl milionu korun coby odškodné. Kramný se proti rozsudku na místě odvolal. Odvolání podal také státní zástupce Vít Legerský, který pro Kramného požadoval třicetileté vězení. Případem se bude zabývat Vrchní soud v Olomouci.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Socha Koněva je už očištěna. Naše akce to nebyla, dušuje se radnice Prahy 6

24.08.2019 19:58 Aktualizováno Několik lidí dnes částečně očistilo památník maršála Ivana Koněva v Praze 6, který neznámý vandal…

"Stop úchylům!" Duhový průvod v Plzni narazil na odpůrce, zasáhli…

24.08.2019 19:21 Aktualizováno Asi 50 demonstrantů s prapory Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) a organizace Česká…

Festival Mácháč burácí u Doks. Policie našla drogy, cizinec chtěl oloupit…

24.08.2019 12:46 Policisté při pátečních kontrolách na festivalu elektronické taneční hudby Mácháč na Českolipsku…

Střelmistr odpálil 126 kilo trhaviny. Hala tramvajové vozovny v Praze šla…

24.08.2019 11:17 Aktualizováno Střelmistr dnes v 09:27 odstřelil halu tramvajové vozovny v Hloubětíně. Budova měla v havarijním…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama