Policista Kadlec je navíc rasista? Odmítl dát krev, protože lékař je černoch

Praha - Policejní důstojník Karel Kadlec, který v dubnu v Praze naboural 29 aut, má potíže s alkoholem a patrně je také rasista. Vyšlo najevo, že u své předchozí nehody odmítl v nemocnici poskytnout krev ke zkoušce s odůvodněním, že lékař je černoch.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

Policejní důstojník Karel Kadlec ve své osobě postupně skládá podivuhodný obrázek o tom, kdo také může učit na policejní akademii budoucí policejní elity a dosáhnout dokonce na plukovnickou hodnost.

Deník Právo dnes informoval o jednom z detailů při prvním velkém průšvihu s alkoholem za volantem, který se Kadlecovi stal. Loni v březnu boural Kadlec na náměstí Bratří Synků, když u přechodu zezadu narazil do jiného vozu. Dechová zkouška ukázala, že byl opilý.

Pro normálního řidiče to znamená, že by se měl podřídit následným procedurám - nemocnice, krevní test, výslech, protokol... Kadlec ovšem v nemocnici krev odmítl poskytnout. A vybral si k tomu překvapivý argument. "Policisté ho poté odvezli do Nemocnice Na Bulovce, Kadlec tam ovšem odmítl dát krev s odůvodněním, že tam nejsou dostatečné hygienické podmínky a doktor je černoch," uvedl pro Právo nejmenovaný zdroj.

I přesto, že tehdy trojí dechová zkouška prokázala, že měl Kadlec v krvi více než jedno promile alkoholu, to, že nedal krev, ho od trestu až dosud chránilo. U soudu to totiž způsobilo tzv. důkazní nouzi. Obvodní soud pro Prahu 2 tedy rozhodl, že se Kadlec nedopustil trestného činu, ale pouze přestupku. Odvolací městský soud to ovšem zamítl a věc vrátil k dojednání.

Trest zatím nepadl - mimo jiné i proto, že se na dubnové jednání Kadlec nedostavil. Vzal si prášky na spaní, zapil je alkoholem a vyrazil svým terénním autem řádit do pražských ulic. Na Vinohradech pak v jedné ulici poničil 29 aut. Původně se dokonce mluvilo o 51 poškozených vozech. Hromadná nehoda je ještě v šetření, ale Kadlec už byl obviněn z obecného ohrožení pod vlivem návykové látky.

Loading...
Témata: Kadlec, Karel | rasismus
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel Vojmír Srdečný, poslední přeživší ze Sachsenhausenu. Dožil se 99 let

19.08.2019 21:58 Ve věku 99 let zemřel Vojmír Srdečný, poslední přeživší z koncentračního tábora v Sachsenhausenu.…

Surovou vraždu bezdomovce bude řešit NS. Jen jsme se prali, hájí se útočník

19.08.2019 15:39 Zdeněk Zahradník, jenž si má odpykat 17 let za ubití bezdomovce v Olomouci, podal dovolání.…

Na D1 byl dopaden afghánský uprchlík, vezl se na rezervě návěsu

19.08.2019 15:20 Aktualizováno Policie zadržela minulý čtvrtek na D1 mladého Afghánce. O den později byl převezen do záchytného…

Řidič se staral o psa, spolujezdec zatím umíral. Soud vynesl trest

19.08.2019 14:06 Aktualizováno Do vězení na 6,5 roku odsoudil dnes Krajský soud v Plzni šestatřicetiletého Alexandra Černého za…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama