Primátor Frýdku-Místku bez trestu, další dostali podmínku. Co se dělo na radnici?

Frýdek-Místek - Okresní soud ve Frýdku-Místku dnes udělil podmíněné tresty v kauzách spojených s frýdecko-místeckým magistrátem.

Přidejte svůj názor

Soud, ilustrační fotografie
doporučujeme

Primátora Michala Pobuckého (ČSSD), který se podle obžaloby podílel na zahlazování dopravních přestupků, obžaloby zprostil. Za manipulaci s veřejnými zakázkami soud potrestal například bývalého náměstka primátora Dalibora Hrabce, ředitele městské policie Milana Sněhotu a další lidi.

Na lavici obžalovaných usedlo 14 lidí a jedna firma. Soud jim udělil podmíněné tresty v rozmezí od šesti měsíců do tří let. Některým obžalovaným udělil navíc i peněžité tresty od 30.000 do 500.000 korun a zákaz činnosti.

Obžaloba byla složena ze dvou kauz. Podle státního zástupce část obžalovaných manipulovala s veřejnými zakázkami. Jedním z obžalovaných v této části obžaloby byl například bývalý náměstek primátora Dalibor Hrabec, kterému soud vyměřil podmíněný trest 2,5 roku, či ředitel městské policie Milan Sněhota, který dostal tříletou podmínku.

Jednalo se o 20 veřejných zakázek v úhrnném objemu zhruba 12 milionů korun. Výběrová řízení u nich byla podle obžaloby připravena pro konkrétního, předem určeného vítěze. V jiných případech se podle obžaloby další zájemci přihlásili do výběrového řízení jen formálně. "Muselo být obžalovaným jasné, že zakázky nejsou čisté, že jsou zmanipulované," řekl soudce. Dodal, že takto výběrová řízení probíhat nemůžou. "Doufám, že to není jen špička ledovce," konstatoval.

Druhá část obžaloby řešila podezření ze zahlazování dopravních přestupků. Machinace v osmi případech podle obžaloby dělala městská policie na přání některého z úředníků či představitelů magistrátu. Většinou šlo o špatné parkování. Obžalovaný primátor Pobucký vinu popřel, podle něj je absurdní a účelové. Dnešní osvobozující rozsudek uvítal. "Potvrdilo se to, co jsem už několik let tvrdil. Že jsem nic nespáchal," prohlásil po vynesení rozsudku.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Řidič se staral o psa, spolujezdec zatím umíral. Soud vynesl trest

19.08.2019 14:06 Aktualizováno Do vězení na 6,5 roku odsoudil dnes Krajský soud v Plzni šestatřicetiletého Alexandra Černého za…

Na D1 byl dopaden afghánský uprchlík, vezl se na rezervě návěsu

19.08.2019 11:52 Policie zadržela minulý čtvrtek na D1 mladého Afghánce. O den později byl převezen do záchytného…

Kauzu zřícené střechy v České Třebové nekončí, NS dostal dvě dovolání

19.08.2019 10:56 Kauzou zřícené střechy sportovní haly v České Třebové se ještě bude zabývat Nejvyšší soud. Okresní…

Pendrekový zákon měl legalizovat zásahy proti demonstrantům

19.08.2019 06:33 Po invazi vojsk Varšavské smlouvy do Československa v srpnu 1968, po Palachově týdnu a dalších…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama