Soud zrušil detenci nad vrahem knihovnice z Horní Břízy, musí se doplnit důkazy

Praha - Zabezpečovací detence pro psychicky nemocného vraha knihovnice (28) z Horní Břízy na Plzeňsku byla zrušena. Rozhodl tak dnes Vrchní soud v Praze, podle kterého he nutno doplnit dokazování.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto
doporučujeme

Umístění muže do detence navrhl státní zástupce. Muž si proti rozhodnutí soudu podal stížnost, jíž nyní odvolací senát vyhověl. Mladík odmítá, že trpí paranoidní schizofrenií. Podle něj si to nemyslí ani lékaři v Psychiatrické nemocnici v Dobřanech, kteří o něj pečují. Krajský soud v Plzni bude muset doplnit dokazování.

Muž usmrtil knihovnici loni 25. května. S ženou se zamkl uvnitř knihovny, donutil ji k telefonátu do televize a požadoval, aby na místo přijel televizní štáb. Potom knihovnici ubodal kuchyňským nožem. Lidé, kteří za dveřmi slyšeli ženin křik, se pokoušeli vyrazit dveře, pak je ale otevřel vrah sám a z místa odešel.

Znalci dospěli k závěru, že je psychicky nemocný. Trpí paranoidní schizofrenií, a to velmi atypickou formou, která se projeví jen v určitý okamžik, a pak její projevy ustupují. Podle nich byl vzhledem ke své nemoci v době činu duševně nepříčetný. Policii řekl, že knihovnici zabil hlas v jeho hlavě.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel Vojmír Srdečný, poslední přeživší ze Sachsenhausenu. Dožil se 99 let

19.08.2019 21:58 Ve věku 99 let zemřel Vojmír Srdečný, poslední přeživší z koncentračního tábora v Sachsenhausenu.…

Surovou vraždu bezdomovce bude řešit NS. Jen jsme se prali, hájí se útočník

19.08.2019 15:39 Zdeněk Zahradník, jenž si má odpykat 17 let za ubití bezdomovce v Olomouci, podal dovolání.…

Na D1 byl dopaden afghánský uprchlík, vezl se na rezervě návěsu

19.08.2019 15:20 Aktualizováno Policie zadržela minulý čtvrtek na D1 mladého Afghánce. O den později byl převezen do záchytného…

Řidič se staral o psa, spolujezdec zatím umíral. Soud vynesl trest

19.08.2019 14:06 Aktualizováno Do vězení na 6,5 roku odsoudil dnes Krajský soud v Plzni šestatřicetiletého Alexandra Černého za…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama