Nemáme zprávy o vyhoštění Čechů, sdělily makedonské úřady Praze

Praha/Skopje - Server zurnal.net v neděli zveřejnil zprávu o vyhoštění dvou Čechů z Makedonie, tamní úřady ale o ničem neví. Oba mladíci se prý podíleli na opozičních protestech.

Přidejte svůj názor

Ministerstvo zahraničí
doporučujeme

"Makedonské ministerstvo vnitra informovalo naše zastoupení, že za poslední týdny nemá žádné zprávy o vyhoštění českých občanů," uvedla dnes mluvčí českého ministerstva zahraničí Michaela Lagronová.

Úřad také sdělil, že v posledních dnech byli v Makedonii zadrženi a po prověření dokumentů asi po hodině propuštěni jen dva cizinci, a sice občané Kosova. Makedonská hraniční police podle Lagronové zaznamenala, že dva Češi opustili Makedonii bez jakýchkoliv problémů již 22. dubna.

Provládní server zurnal.net se přitom odvolává na úřady a jiné podobné servery, které o případu informovaly, dokonce citují i nejmenované policisty. Na svých stránkách pak zveřejnily i záběry cestovních pasů dvou Čechů, jednoho pětadvacetiletého a jednoho o rok mladšího.

Lagronová poznamenala, že původ těchto informací makedonská strana nezná. "Dle ministerstva vnitra není jasné, odkud ten webový portál tuto informaci získal," řekla mluvčí.

V Makedonii v minulých týdnech tisíce lidí protestovaly proti rozhodnutí prezidenta Ďorgeho Ivanova udělit milost politikům zapleteným do skandálu s odposlechy. Při demonstracích bylo zraněno několik policistů a poškozena byla budova prezidentského úřadu, sídlo ministerstva kultury, vojenská kasárna a další objekty.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Plastický chirurg Jan Měšťák slaví jubileum. Proč se bojí operací nosu?

25.08.2019 09:20 I třináct operací denně stihne plastický chirurg Jan Měšťák, který v pondělí oslaví 75. narozeniny.…

"Stop úchylům!" Duhový průvod v Plzni narazil na odpůrce, zasáhli…

24.08.2019 22:00 Aktualizováno Asi 50 demonstrantů s prapory Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) a organizace Česká…

Socha Koněva je už očištěna. Naše akce to nebyla, dušuje se radnice Prahy 6

24.08.2019 22:00 Aktualizováno Několik lidí dnes částečně očistilo památník maršála Ivana Koněva v Praze 6, který neznámý vandal…

Festival Mácháč burácí u Doks. Policie našla drogy, cizinec chtěl oloupit…

24.08.2019 12:46 Policisté při pátečních kontrolách na festivalu elektronické taneční hudby Mácháč na Českolipsku…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama