Soud odročil případ inspektorů ČOI. Za údajnou korupci jim hrozí až 10 let

Břeclav – Případ dvou inspektorů České obchodní inspekce, kteří čelí obžalobě ze zneužití pravomoci úřední osoby, podvodu a přijetí úplatku byl dnes okresním soudem v Břeclavi odročen. Soudce tak reagoval na rozsáhlému vyjádření obou obžalovaných. Inspektorům hrozí až desetileté vězení.

Přidejte svůj názor

371
doporučujeme

Leona Nejezchlebová a Michal Pavlica podle obžaloby v několika případech žádali peníze nebo zboží zadarmo od vietnamských obchodníků. Rozsudek měl být vynese dnes soudce Pavel Beránek ale kvůli rozsáhlému vyjádření obou obžalovaných líčení odročil na 2. června, kdy obhajoba předvolá ještě jednoho svědka.

Oba inspektoři vinu odmítají a tvrdí, že je celá záležitost komplotem vietnamských obchodníků a některých inspektorů ČOI, jehož cílem bylo odvolání bývalé ředitelky Tatiany Neuhybelové a ziskání místa ředitele pro někoho jiného.

Nový svědek obhajoby by měl prokázat nevěrohodnost vietnamských svědků. „Vietnamští svědci vypověděli, že se vzájemně neznají, přitom z jejich vazeb a fotografií na sociálních sítích je zřejmé, že je to lež. Můžeme to dokázat výslechem dalšího svědka vietnamské národnosti, který může přiblížit, kdo je čí rodina," navrhovala soudu obhájkyně Lydie Lamáčková.

Soud k její žádosti nejprve nepřihlédl. Obžalovaní ještě před závěrečnými řečmi dlouho vypovídali, a tak soudce musel proces odročit, aby se soud s výpověďmi podrobněji seznámil. Proto bude v dalším stání vyslyšen i svědek obhajoby, kterého soud původně odmítl.

Obhájkyně trvá na tom, že svědek je zásadní a prokáže nevěrohodnost svědků, které podle ní řídí jedna obchodnice. Ta podle obhajoby vyhrožovala Nejezchlebové, že ji zničí. Obžalovaný Pavlica poukázal na to, že pokud svědci vypověděli, že se neznají, přestože to není pravda, má jejich počínání nějaký účel.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

"Stop úchylům!" Duhový průvod v Plzni narazil na odpůrce, zasáhli…

24.08.2019 22:00 Aktualizováno Asi 50 demonstrantů s prapory Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) a organizace Česká…

Socha Koněva je už očištěna. Naše akce to nebyla, dušuje se radnice Prahy 6

24.08.2019 22:00 Aktualizováno Několik lidí dnes částečně očistilo památník maršála Ivana Koněva v Praze 6, který neznámý vandal…

Festival Mácháč burácí u Doks. Policie našla drogy, cizinec chtěl oloupit…

24.08.2019 12:46 Policisté při pátečních kontrolách na festivalu elektronické taneční hudby Mácháč na Českolipsku…

Střelmistr odpálil 126 kilo trhaviny. Hala tramvajové vozovny v Praze šla…

24.08.2019 11:17 Aktualizováno Střelmistr dnes v 09:27 odstřelil halu tramvajové vozovny v Hloubětíně. Budova měla v havarijním…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama