Otevřené rakve, těla v rozkladu: Tohle prý dělala pohřební služba

Jeseník - Jesenická pohřební služba čelí obrovskému skandálu. Její zaměstnanci totiž podle všeho hrubě porušovali předpisy při nakládání s nebožtíky a těla nejenže dostatečně nezamrazovali, ale ještě je převáželi v otevřených rakvích. Pohřební služba veškerá obvinění odmítá a tvrdí, že jde o konkurenční boj. Důkazy a svědectví však hovoří jinak.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Hřbitov, ilustrační foto
doporučujeme

Živnostenský úřad společně s hygieniky prověřuje jesenickou pohřební službu, kde podle všeho docházelo k hned několika hrubým porušení předpisů. Zaměstnanci služby údajně nezamrazovali těla nebožtíků včas a dokonce převáželi v rozkladu a v otevřených rakvích.

Na nedůstojné zacházení s těly upozornila už před třemi lety Moravská pohřební služba, která provozuje krematorium, kam byli nebožtíci z Jeseníku převáženi. "Můžu jen uvést, že se jednalo o hrubé porušování zákona, kdy například více než polovina všech zemřelých v období 2007 až 2013 byla ke zpopelnění převezena zcela bezdůvodně se zpožděním, často i několik týdnů po úmrtí," uvedl majitel firmy Pavel Bedáň.

Převoz nebožtíků v otevřených rakvích prý schválilo bývalé vedení města. Případem se ale teď začali zabývat noví radní a šéf jesenické pohřební služby proto dostal výpověď. "Já bych chtěl říct jen jednu věc, že je to strašně nafouklá bublina. Nic hanobného, ani nic podobného se u nás v žádném případě nedělo," bránil svou čest odvolaný Petr Čuj.

Ředitelka Technických služeb Jeseník je ale jiného názoru: "Došli jsme i s naším interním auditem k závažným pochybením. Prokazatelně převážel otevřené rakve a nedodržel dobu ukládání v chladícím a mrazícím zařízení," odporuje Růžena Lukáčová.

Podle některých opozičních zastupitelů v pozadí kauzy snaha konkurenční firmy ovládnout pohřebnictví na Jesenicku, to ale Bedáň zásadně odmítá. " Argumentace viníků a bývalých představitelů kauzy, kteří se snaží věc bagatelizovat konkurenčním bojem, je zcela absurdní," říká.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Socha Koněva je už očištěna. Naše akce to nebyla, dušuje se radnice Prahy 6

24.08.2019 19:58 Aktualizováno Několik lidí dnes částečně očistilo památník maršála Ivana Koněva v Praze 6, který neznámý vandal…

"Stop úchylům!" Duhový průvod v Plzni narazil na odpůrce, zasáhli…

24.08.2019 19:21 Aktualizováno Asi 50 demonstrantů s prapory Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) a organizace Česká…

Festival Mácháč burácí u Doks. Policie našla drogy, cizinec chtěl oloupit…

24.08.2019 12:46 Policisté při pátečních kontrolách na festivalu elektronické taneční hudby Mácháč na Českolipsku…

Střelmistr odpálil 126 kilo trhaviny. Hala tramvajové vozovny v Praze šla…

24.08.2019 11:17 Aktualizováno Střelmistr dnes v 09:27 odstřelil halu tramvajové vozovny v Hloubětíně. Budova měla v havarijním…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama