Policie zabavila tisíc nelegálních automatů. Hlavně kvízomaty

České Budějovice - Specializovaný policejní tým Výhra loni pomohl k zabavení tisícovky nelegálních herních automatů. Zajistit se podařily i čtyři miliony korun a policie také rozjela devadesát trestních řízení.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Speciální tým Výhra byl sestaven teprve loni v červenci, ale už má za sebou slušné výsledky. Ve spolupráci se šedesáti útvary policie v celé zemi se podařilo zabavit zhruba tisíc nelegálně provozovaných výherních automatů. Šest stovek z nich byly tzv. kvízomaty, které obcházejí zákon.

"Policisté od doby působení specializovaného týmu prověřují stovky provozoven výherních automatů. Nejrozsáhlejší akce proti provozovatelům v této souvislosti se odehrála v červenci loňského roku v Jihočeském kraji. V Českých Budějovicích v průběhu devíti hodin 150 policistů zajistilo celkem 156 kvízomatů a bezmála jeden milion korun v hotovosti, který souvisel s provozem těchto zařízení," uvedla mluvčí policejního prezidia Ivana Nguyenová.

"Vedení policie vnímá problematiku takových zařízení i herních automatů jako velký problém, který na sebe váže různé druhy kriminality, proto policisté v těchto kontrolách budou i nadále pokračovat," dodala mluvčí.

Kvízomat je technické herní zařízení, které provozovatel deklaruje jako vědomostní kvíz. Provozovatel tedy tvrdí, že kvízomat nesplňuje definici loterijního zákona a jeho provozování nepodléhá žádnému povolovacímu zařízení. Takovou snahu o obcházení zákona policie odmítá. Opírá se přitom i o odborné stanovisko Ministerstva financí.

Loading...
Témata: Hrací automaty | hazard
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

OBRAZEM: Tisíce lidí demonstrují proti Babišovi, uctívají památku obětí…

21.08.2019 21:08 Oběti demonstrací ze srpna roku 1969 dnes na Václavském náměstí připomenulo shromáždění pořádané…

V libereckém babyboxu našli několikaměsíčního chlapce, dostal jméno Tomáš

21.08.2019 17:51 Do babyboxu v liberecké nemocnici dnes někdo odložil několikaměsíčního chlapce. Dostal jméno Tomáš.…

Silné bouřky pustošily Olomoucko. Trhaly střechy, poškodily železniční…

21.08.2019 16:18 Aktualizováno Popadané stromy, ale i utržené části střech má na svědomí silná bouřka, která zasáhla Olomoucký…

Krejčířova vila je noční můrou exekutorů. Koupil by ji leda fajnšmekr,…

21.08.2019 15:57 Nový znalecký posudek větší černošické vily uprchlého odsouzeného podnikatele Radovana Krejčíře po…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama