Noční vlci projeli Prahou. Stop ruské smečce, protestovali lidé na Václaváku

Praha - Desítky členů a příznivců ruského motorkářského klubu Noční vlci dnes dorazily do centra Prahy. Na Václavském náměstí je vřelé přivítání nečekalo, k vážným střetům ale nedošlo.

Přidejte svůj názor 314 komentářů

Ruští motorkáři ze skupiny Noční vlci
doporučujeme

Zhruba šedesátičlenná skupina Nočních vlků, kteří jsou kritizováni za nacionalismus, přijela do Prahy od Vídně. U Průhonic se k ní odpoledne přidalo přibližně 50 motorkářů z tuzemska. Z vyjádření policie vyplynulo, že policisté nezaznamenali při jejich cestě od rakousko-českých hranic až do Prahy žádný vážný incident. Jediný, který řešili, se stal až v centru metropole, kde skupina lidí jezdcům zablokovala průjezd. Mluvčí pražské policie Jan Daněk ČTK řekl, že policisté protestující odvedli stranou, předvedeni nebyli.

Zdroj: YouTube

Proti jízdě Nočních vlků od zhruba 12:00 protestovalo v horní části Václavského náměstí několik desítek lidí, mávali ukrajinskými, americkými a českými vlajkami, vlajkou EU a NATO a nesli transparenty s nápisy "Češi dobře vědí, co znamená 'přátelství ruských vládců'" nebo "Česká republika patří k západu, ne do ruské smečky". Před příjezdem motorkářů rozbalili i rozměrný plakát s Putinem, který nesl na hrudi vyznamenání s vyobrazením hvězdy, srpu a kladiva a hákového kříže. Na místě se ale sešli i podporovatelé skupiny, kteří s jejími odpůrci často živě diskutovali.

Psali jsme:  

Pověst Nočních vlků je značně kontroverzní. Je o nich známo, že jsou šiřiteli ruské propagandy a velebí prezidenta Vladimira Putina. Schvalují okupaci Krymu a válku s Ukrajinci. Někteří z nich jsou dokonce na sankčním seznamu, protože se války na Krymu účastnili.

Noční vlci deformují skutečnou historii a kam přijdou, tam šíří ruskou verzi. Jejich šéf Alexandr Zaldostanov, přezdívaný Chirurg, se například před několika dny pohádal s běloruským novinářem a odmítl jeho tvrzení, že na počátku druhé světové války byli Sověti spojencem Hitlera a společně s ním napadli Polsko. Novináře dokonce lehce inzultoval a označil ho za blázna.

Poprask způsobili Noční vlci už v Brně, když se s nimi vyfotografoval hejtman Michal Hašek. Dočkal se za to všeobecného odsouzení mezi politiky i veřejností. Přitom například v Polsku se s ruskými motorkáři nemažou - několika z nich zakázali vstup na své území.

Loading...
Vstupte do diskuze (314)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Požár Krejčířovy vily: Manželka uprchlého podnikatele půjde k výslechu

21.08.2019 10:19 Policie vyšetřuje úterní požár bývalé vily uprchlého odsouzeného podnikatele Radovana Krejčíře v…

Silné bouřky pustošily Olomoucko. Trhaly střechy, poškodily železniční…

21.08.2019 09:54 Popadané stromy, ale i utržené části střech má na svědomí silná bouřka, která zasáhla Olomoucký…

V hradeckém babyboxu našli novorozeného "Jiříčka". Dvě hodiny po půlnoci…

21.08.2019 07:08 Do babyboxu v budově Zdravotnické záchranné služby v Hradci Králové dnes někdo dvě hodiny po…

Při demonstracích v srpnu 1969 zemřelo víc lidí, než se uvádělo

20.08.2019 22:18 Obětí potlačených demonstrací v srpnu 1969 v Československu bylo sedm, a ne pět, zjistili historici…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama