Policie rozkryla obří pojistné podvody: 133 obžalovaných, škoda přes 40 milionů

Praha - Policisté sedm let pracovali na případu rozsáhlých pojistných podvodů. Nyní navrhli obžalovat 133 lidí, kteří 14 pojišťovnám a úvěrovým společnostem způsobili škodu přes 40 milionů korun. Nejvyšší trestní sazbou je deset let vězení.

Přidejte svůj názor

Česká pojišťovna
doporučujeme

Podezřelí si nejdříve pořídili úvěrovým podvodem nebo standardní koupí luxusní vozidla. Vedle toho si koupili i levná auta, u kterých uzavřeli pojištění odpovědnosti z provozu vozidla. Takzvaní řidiči - kaskadéři pak levnými auty úmyslně bourali do těch luxusních. Další podezřelí a jejich komplicové následně nehodu nahlásili jako údajní řidiči nebo jako majitelé vozů požadovali proplacení škody od pojišťoven.

"Vozidla pak byla opakovaně bourána a bez větších oprav účelově převáděna na další fiktivní majitele. Zároveň se vyměňovaly registrační značky, aby se zakryly předchozí události a ztížilo se odhalení trestné činnosti. Následně bylo nahlášeno fiktivní odcizení luxusního vozidla a opět vyinkasovány peníze," popsal další průběh podvodů mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Doplnil, že v jiných případech si podezřelí brali úvěr nebo pojišťovali vozy, které byly už nepojízdnými vraky a jejichž hodnota neodpovídala výši poskytnutého úvěru ani pojistné částky.

Podezřelí si podle policie za 2000 až 20 tisíc korun najímali na jednání s policií nebo pojišťovnami své příbuzné, bývalé či současné partnery, bývalé spolužáky nebo kolegy z pracovišť.

Loading...
Témata: pojišťovny | podvod | krimi
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Česku řádil gang daňových podvodníků. Už 24 obviněných, škoda 270 milionů

23.08.2019 11:48 Počet obviněných členů skupiny, kterou policisté a celníci v tomto týdnu zadrželi kvůli krácení…

Ovlivňování svědků v kauze Zadeh? Odvolací soud začne v září

23.08.2019 09:38 Odvolání v případu ovlivňování svědků v takzvané kauze Zadeh začne Krajský soud v Brně projednávat…

Čtyři miliony pro Dagmar Havlovou? Bauer Media zvažuje opravný prostředek

22.08.2019 16:58 Německé nakladatelství Bauer Media zvažuje, zda podá opravný prostředek proti úternímu rozhodnutí…

Lihová mafie: Žalobce trvá na vině obou obžalovaných, pronesl ráznou…

22.08.2019 16:23 Aktualizováno Žalobce navrhl potrestat zbývající dvojici z takzvané lihové mafie Radka Březiny, o jejich vině je…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama