Na Sokolovsku hoří les. Kdo má ruce nohy, hasí. Zasahuje i vrtulník

Rotava (Sokolovsko) - Při požáru lesního porostu na Rotavě je vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu, hasí se i pomocí vrtulníku, informuje server požáry.cz. Na místě zasahují i hasiči ze sousedního německého Klingenthálu. Plameny se podařilo dostat pod kontrolu.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

"Už to dostávají pomalu pod kontrolu. Šíření už zastavili. Vrtulník pořád létá a počet lidí na místě je dostačující. Během hodiny dvou to bude lokalizované a přes noc tam zůstanou jednotky na hlídání a kontrolu," uvedl mluvčí krajských hasičů Martin Kasal před 21:00. Na místo byly povolány dvě terénní čtyřkolky.

"Zastavilo se to tam, kam jsme se dostali, plus hodně pomohl policejní vrtulník, který shazoval vaky s 900 litry vody," dodal Kasal.

U ohně se pohybuje asi 115 hasičů, hodně jich je potřeba na doplňování vody. Českých jednotek je deset, německých pět. Podle Kasala jde o první letošní větší lesní požár v Karlovarském kraji.

Podle policejní mluvčí Kateřiny Böhmové byl problémem točící se vítr. "Policisté uzavřeli ulici Kpt. Jaroše v Rotavě, aby tudy mohly volně jezdit vozy hasičů," řekla. "Hoří les a kdo má ruce nohy, tak dělá všechno pro to, aby se to uhasilo," sdělila starostka Rotavy Iva Kalátová. Podle ní jde o velkou plochu na okraji města. "Je to bez zranění," uvedla.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

"Stop úchylům!" Duhový průvod v Plzni narazil na odpůrce, zasáhli…

24.08.2019 22:00 Aktualizováno Asi 50 demonstrantů s prapory Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) a organizace Česká…

Socha Koněva je už očištěna. Naše akce to nebyla, dušuje se radnice Prahy 6

24.08.2019 22:00 Aktualizováno Několik lidí dnes částečně očistilo památník maršála Ivana Koněva v Praze 6, který neznámý vandal…

Festival Mácháč burácí u Doks. Policie našla drogy, cizinec chtěl oloupit…

24.08.2019 12:46 Policisté při pátečních kontrolách na festivalu elektronické taneční hudby Mácháč na Českolipsku…

Střelmistr odpálil 126 kilo trhaviny. Hala tramvajové vozovny v Praze šla…

24.08.2019 11:17 Aktualizováno Střelmistr dnes v 09:27 odstřelil halu tramvajové vozovny v Hloubětíně. Budova měla v havarijním…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama