Soud řeší pokus o vraždu chlapce a znásilnění jeho sestry. Padne výjimečný trest?

Ústí nad Labem - Ústecký krajský soud začal projednávat případ Michala Bejra z Chomutovska, který čelí obžalobě z pokusu o vraždu třináctiletého chlapce, znásilnění jeho starší sestry, své bývalé přítelkyně, a dalších skutků. Podle právní kvalifikace případu mu hrozí až výjimečný trest. Bejr vinu před soudem popřel.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Případ se odehrál loni na začátku září v Chomutově. Bejr se podle obžaloby na sociální síti Facebook vydával za matku obětí a dívku vylákal do bytu s tím, že její mladší bratr je nemocný. Sám se pokusil chlapce chlapce uškrtit. "Poškozeného ponechal ležet v bezvědomí a odešel do jiné části bytu," popsal státní zástupce Vladimír Jan. Chlapec se s následky vyrovnával několik týdnů. Dívku po příchodu do bytu Bejr brutálně znásilnil.

Před soudem řekl, že s dívkou žil rok a půl. V polovině července se rozešli. "Vztah byl spíš jednostranný, z mé strany, zamiloval jsem se do ní," řekl Bejr. Pár nejprve žil u rodičů obžalovaného, poté se přestěhoval do Chomutova.

Do bytu si loni 1. září přijel podle svých slov pro věci a potkal se zde s mladším bratrem své bývalé přítelkyně. "Začal na mě slovně útočit, že tam kradu. Strčil jsem do něj a začal jsem ho škrtit. Spadli jsme na zem, uvědomil jsem si, co se děje a hned jsem přestal. Poskytl jsem mu pomoc, dal jsem mu napít a uložil ho do postele. Komunikoval se mnou," řekl Bejr. Znásilnění dívky jednoznačně odmítl. "Seděli jsme v obýváku, skončilo to sexuálním stykem, který byl dobrovolný z obou stran," doplnil Bejr s tím, že teprve poté dívce řekl, že došlo ke konfliktu s jejím bratrem. "Řekl jsem, že je mi to líto. Když jsem odcházel, tak byl v pořádku, šel si dát sprchu," dodal Bejr.

Žalobce mladíka viní i z vydírání nebo pořizování dětské pornografie. Dívku fotil a natáčel v době, kdy byla mladistvá. Bejrovi hrozí 15 až 20 let vězení, případně výjimečný trest. Hlavní líčení je naplánované na celý týden.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

OBRAZEM: Tisíce lidí demonstrují proti Babišovi, uctívají památku obětí…

21.08.2019 21:08 Oběti demonstrací ze srpna roku 1969 dnes na Václavském náměstí připomenulo shromáždění pořádané…

V libereckém babyboxu našli několikaměsíčního chlapce, dostal jméno Tomáš

21.08.2019 17:51 Do babyboxu v liberecké nemocnici dnes někdo odložil několikaměsíčního chlapce. Dostal jméno Tomáš.…

Silné bouřky pustošily Olomoucko. Trhaly střechy, poškodily železniční…

21.08.2019 16:18 Aktualizováno Popadané stromy, ale i utržené části střech má na svědomí silná bouřka, která zasáhla Olomoucký…

Krejčířova vila je noční můrou exekutorů. Koupil by ji leda fajnšmekr,…

21.08.2019 15:57 Nový znalecký posudek větší černošické vily uprchlého odsouzeného podnikatele Radovana Krejčíře po…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama