Mrtvoly ve stodole: Odsouzený opět před soudem, prý zosnoval další vraždu

Praha - Soud dnes začal rozplétat případ vraždy, která souvisí s dvojnásobnou vraždou, jejíž oběti byly před třemi lety nalezeny zabetonované pod stodolou v Záhornicích. Hlavní postava případu, Josef Šimek, který byl za jednu ze Záhornických vražd v dubnu odsouzen, podle obžaloby zosnoval v roce 2010 další vraždu muže, který mu pomáhal předchozí stopy po trestné činnosti zahladit. Podle obžaloby na vraždu najal Václava Štorka, který byl v případu záhornických vražd odsouzen za nadržování. Oba muži vinu popírají.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Městský soud v Praze nepravomocně uložil v dubnu Šimkovi 15 let vězení za vraždu muže, jehož tělo se našlo zabetonované pod stodolou v Záhornicích na Nymbursku. Šimek podle rozsudku v roce 2003 zabil muže a Štork mu později pomohl zahladit stopy.

Mrtvola zavražděného byla nalezena v roce 2013 pod stodolou v Záhornicích. Spolu s ní bylo objeveno i tělo ženy zabité v roce 2008, ta figurovala jako takzvaný bílý kůň v jedné ze Šimkových firem. I z této vraždy byli původně obžalováni oba dnes souzení muži. Tento skutek jim podle dubnového verdiktu prokázán nebyl.

Třetí vražda, kterou dnes Městský soud v Praze začal projednávat, se stala v červenci 2010. Hlavní aktéři se podle obžaloby obávali toho, že se prozradí jejich předchozí trestná činnost a rozhodli se odstranit člověka, který jim se zahlazením vražd pomáhal. Podle obžaloby se muži snažili, aby skutek vypadal jako sebevražda.

Šimek i Štork veškerou vinu popírají. Šimek dnes soudu řekl, že o jeho činnosti, "ať už byla jakákoliv", třetí zavražděný nic nevěděl. Uvedl také, že muže znal přes 20 let, dlouhodobě spolu prý spolupracovali.

Štork dnes uvedl, že zavražděného muže vůbec neznal. "Obžaloba je postavená jen na výpovědi svědka, který je známým policejním provokatérem," řekl soudu.

Mužům ze třetí vraždu hrozí 15 až 20 let vězení nebo výjimečný trest. Dubnový rozsudek v případu Záhornických vražd není pravomocný, obžalovaní muži se odvolali. Předsedkyně senátu Marie Marková dnes avizovala, že v případu třetí vraždy zřejmě rozhodne až po pravomocném rozsudku v první kauze. Termín projednání odvolání vražd v Záhornicích zatím určen nebyl.

Loading...
Témata: Vražda | soudy
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

"Stop úchylům!" Duhový průvod v Plzni narazil na odpůrce, zasáhli…

24.08.2019 22:00 Aktualizováno Asi 50 demonstrantů s prapory Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) a organizace Česká…

Socha Koněva je už očištěna. Naše akce to nebyla, dušuje se radnice Prahy 6

24.08.2019 22:00 Aktualizováno Několik lidí dnes částečně očistilo památník maršála Ivana Koněva v Praze 6, který neznámý vandal…

Festival Mácháč burácí u Doks. Policie našla drogy, cizinec chtěl oloupit…

24.08.2019 12:46 Policisté při pátečních kontrolách na festivalu elektronické taneční hudby Mácháč na Českolipsku…

Střelmistr odpálil 126 kilo trhaviny. Hala tramvajové vozovny v Praze šla…

24.08.2019 11:17 Aktualizováno Střelmistr dnes v 09:27 odstřelil halu tramvajové vozovny v Hloubětíně. Budova měla v havarijním…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama