Operátorka tísňové linky zachránila Češku na 950 kilometrů

Pardubice - Na linku 112 se v Pardubicích obrátila jedna žena s tím, že její dceru v Nizozemsku týrá přítel. Matka neuměla anglicky a nevěděla, na koho se obrátit. Operátorka se spojila s tamní policií a problém dokázala za 4 hodiny neustálého telefonování vyřešit.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Násilí, ilustrační fotografie
doporučujeme

"On jí tam teď týrá, včera večer ji zmlátil, teď mi opět volala, že se ho strašně bojí. Honil ji večer po městě," tak znělo volání o pomoc. 950 kilometrů dělilo od sebe matku s dcerou. Dívka si sama pomoci nedokázala, její přítel ji totiž držel v domě.

"Ona právě nemůže, on je pořád u ní," vysvětlovala matka týrané ženy. V nestřeženém okamžiku ale zvládla zavolat mamince. Jenže ta neví, na koho se má v zahraničí obrátit. "Nebyla jazykově vybavená," uvedla operátorka s osmiletou praxí Veronika Husáková, která vyděšené matce zvedla telefon.

"Byla rozrušená, byla ve stresu," doplnila Husáková. Matka se bála, aby dceři agresivní přítel něco neudělal. Na operačním středisku naštěstí znají číslo nejen nizozemských záchranářů.

Operátorka se spojila s nizozemskou anglicky mluvící policií, nastal ale další problém, daná obec byla ve více městech, takže se muselo dále upřesňovat.

Vyřešení případu zabralo čtyři hodiny, policie nakonec vnikla do domu a dceru zachránila. "V Pardubickém kraji je to nejdéle řešená událost na lince 112 se zahraničím," sdělila TV Nova Horáková.

Před měsícem se něco podobného stalo v Británii. Vážně nemocný řidič kamionu zavolal přítelkyni domů. Ta zajistila pomoc u olomouckých záchranářů a ti pak navedli britské kolegy k odstavené soupravě.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Socha Koněva je už očištěna. Naše akce to nebyla, dušuje se radnice Prahy 6

24.08.2019 19:58 Aktualizováno Několik lidí dnes částečně očistilo památník maršála Ivana Koněva v Praze 6, který neznámý vandal…

"Stop úchylům!" Duhový průvod v Plzni narazil na odpůrce, zasáhli…

24.08.2019 19:21 Aktualizováno Asi 50 demonstrantů s prapory Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) a organizace Česká…

Festival Mácháč burácí u Doks. Policie našla drogy, cizinec chtěl oloupit…

24.08.2019 12:46 Policisté při pátečních kontrolách na festivalu elektronické taneční hudby Mácháč na Českolipsku…

Střelmistr odpálil 126 kilo trhaviny. Hala tramvajové vozovny v Praze šla…

24.08.2019 11:17 Aktualizováno Střelmistr dnes v 09:27 odstřelil halu tramvajové vozovny v Hloubětíně. Budova měla v havarijním…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama