Kramný se v červnu pořádně zapotí, čekají ho dva soudy

Olomouc - Vrchní soud v Olomouci už stanovil termín, ve kterém bude řešit případ odvolání Petra Kramného, kterého Krajský soud v Ostravě v lednu odsoudil k trestu 28 let ve vězení za vraždu manželky Moniky a dcery Klárky. Petr Kramný před soudem stane na přelomu května a června.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Petr Kramný
doporučujeme

Vrchní soud bude kauzu Petra Kramného řešit 31. května a 1. června. Zatímco v mnoha jiných případech stačí Vrchnímu soudu na rozhodnutí jeden den, na Kramného případ si vyčlenil dny dva. Důvodem je délka celého spisu a také písemného zdůvodnění odvolání, které proti rozsudku podala Kramného advokátka Jana Rejžková.

Krajský soud v Ostravě uložil v lednu Kramnému trest odnětí svobody na 28 let a také mu nařídil zaplatit rodině Moniky Kramné osmimilionové odškodné. Kramný se proti rozsudku na místě odvolal. V zákonné lhůtě podal odvolání také státní zástupce Vít Legerský, který požadoval, aby Kramný v cele strávil třicet let.

Stání před Vrchním soudem ale nebude jediným procesem, který v červnu Petra Kramného čeká. Ostravský okresní soud totiž na 21. června naplánoval líčení ve věci křivého obvinění, kterého se měl Kramný dopustit vůči policistům, o nichž prohlásil, že jej při výslechu zmlátili.

Kramnému v tomto případě hrozil trest dvou až osmi let ve vězení. Okresní soud ale v lednu případ zamítl s tím, že Kramný byl odsouzen za dvojnásobnou vraždu a tím pádem by další stíhání bylo neúčelné.

Proti tomu se ale odvolal státní zástupce, který poukazoval na to, že rozsudek ve věci dvojnásobné vraždy je nepravomocný a Vrchní soud by mohl rozsudek zrušit. Na začátku dubna mu dal za pravdu krajský soud, který případ vrátil soudu I. stupně.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

OBRAZEM: Tisíce lidí demonstrují proti Babišovi, uctívají památku obětí…

21.08.2019 21:08 Oběti demonstrací ze srpna roku 1969 dnes na Václavském náměstí připomenulo shromáždění pořádané…

V libereckém babyboxu našli několikaměsíčního chlapce, dostal jméno Tomáš

21.08.2019 17:51 Do babyboxu v liberecké nemocnici dnes někdo odložil několikaměsíčního chlapce. Dostal jméno Tomáš.…

Silné bouřky pustošily Olomoucko. Trhaly střechy, poškodily železniční…

21.08.2019 16:18 Aktualizováno Popadané stromy, ale i utržené části střech má na svědomí silná bouřka, která zasáhla Olomoucký…

Krejčířova vila je noční můrou exekutorů. Koupil by ji leda fajnšmekr,…

21.08.2019 15:57 Nový znalecký posudek větší černošické vily uprchlého odsouzeného podnikatele Radovana Krejčíře po…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama