Soud potvrdil dozorci z Mírova trest, vězňům dodával anabolika

Praha - Bývalý dozorce z Mírova Oldřich Novák si definitivně odpyká podmíněný 20 měsíců s tříletým odkladem. Trest za distribuci přípravků na cvičení včetně anabolik potvrdil Krajský soud v Olomouci.

Přidejte svůj názor

Vězení, ilustrační fotografie
doporučujeme

Zamítl tak odvolání Nováka, který vinu popíral. Navíc po dobu tří let nesmí pracovat v bezpečnostních složkách.

Distribuční síť dodávající přípravky vězňům do mírovské věznice fungovala od srpna 2011 do začátku roku 2013. Případ rozkryla Generální inspekce bezpečnostních sborů v rozsáhlé akci s názvem Alcatraz. Podle spisu se obžalovaní podíleli na distribuční síti, která vězňům dodávala za mříže přípravky na cvičení i anabolika. Dozorce věznice postavený mimo službu byl vůdčí osobou distribuční sítě, soud jej potrestal za zneužití pravomoci úřední osoby a za výrobu a jiné nakládání s látkami s hormonálním účinkem.

Vězni posílali peníze na účet matky jednoho z odsouzených, odtud šly peníze k Novákovi, ten za ně zboží nakupoval a předával odsouzenému Tomáši Verešovi, který je distribuoval dál. U soudu vězeň uvedl, že měl s dozorcem kamarádský vztah.

Nejpřísnější trest, osm měsíců vězení, dostal odsouzený Vereš; trestné činnosti se totiž dopustil v době svého odsouzení za vraždu barmanky v Bruntále. Další odsouzený, Robert Arban, který byl zapojený do distribuční sítě, dostal 250 hodin veřejně prospěšných prací. Podmíněný trest čtyři měsíce dostal další z obžalovaných Jiří Němec. U obžalované ženy, příbuzné jednoho z odsouzených, soud upustil od potrestání. Vzal v úvahu její bezúhonnost i upřímnou lítost.

Proti rozsudku se odvolal pouze Novák. Podle soudkyně Lenky Konrádové se krajský soud s hodnocením důkazů okresního soudu zcela ztotožnil, tvoří podle ní dostatečný podklad pro rozhodnutí o vině. "Byl mu uložen výchovný trest, neboť byl dosud bezúhonný. Zákaz činnost je přitom zcela na místě. Jeho jednání nelze bagatelizovat, je vysoce společensky nebezpečné. V obžalovaného byla vkladena důvěra, kterou zklamal," uvedla soudkyně.

Obhajoba dnes požadovala vrácení případu okresnímu soudu. Tvrdila, že odsouzení Nováka stojí pouze na výpovědi jednoho z obžalovaných. "Soud neměl pro odsouzení dostatek důkazů," tvrdil dnes Novákův obhájce.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bouřky pustošily Moravskoslezský kraj. Padaly stromy, drama v lázeňském…

25.08.2019 21:53 Především spadlé a polámané stromy odstraňovali hasiči po silných bouřkách, které dnes večer…

Domácí porod na Plzeňsku skončil tragicky, novorozenec zemřel

25.08.2019 18:21 Aktualizováno Při domácím porodu zemřel v noci na dnešek v malé obci na pomezí jižního Plzeňska a Domažlicka…

Praha pod náporem vdavekchtivých cizinců, už tvoří polovinu svateb

25.08.2019 12:56 Pražské radnice oddávají velké množství cizinců. Zhruba polovinu z uzavřených sňatků za prvních…

Poplach v Praze: Muži vytáhli z Vltavy granát, nábřeží bylo uzavřeno

25.08.2019 12:35 Z Vltavy u Podolského nábřeží v Praze 2 vytáhla dnes dopoledne dvojice mužů ruční granát. Přivolaný…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama