Praha zakáže v centru města provoz vozítek segway, lidé si stěžovali

Praha – Ve vybraných částech hlavního města bude platit zákaz pro provoz vozítek seqway. Uvedl to náměstek primátorky Petr Dolínek (ČSSD).

Přidejte svůj názor 1 komentář

Segway, ilustrační foto
doporučujeme

Zákaz nebude platit po celém městě,ale jen pro konkrétní místa. Praha nyní chystá návrh nařízení, které provoz segway omezí - tzv. nařízení schvaluje městská rada.

Proti segwayům bojuje dlouhodobě zejména radnice Prahy 1, která eviduje velké množství stížností. Návrh nařízení proto Dolínek připravil právě ve spolupráci s kolegy z Prahy 1, místostarosty Danielem Hodkem a Richardem Burešem.

„V tuto chvíli obsahuje návrh několik variant, na jakém území by byl zákaz uplatněn. Pokud materiál projde radou, zahájíme vnitřní i vnější připomínkové řízení, jehož výsledkem bude konečná varianta," uvedl Dolínek.

Vozítka by se tak nesměla pohybovat třeba na chodnících, stezkách pro cyklisty a chodce a v pěších a obytných zónách. Segweye by pak lidé nesměli podle jedné z variant jezdit na území památkové rezervace a přilehlého území včetně lokality ohraničené ulicemi Legerova, Rumunská, náměstí Míru a Anglická. Jiná verze hovoří o zákazu vymezeném oblastí zákazu vjezdu aut nad 3,5 tuny, tedy území Prahy 1 a části území Prahy 2. Podle další varianty by byl vytvořen speciální seznam ulic a lokalit, kam by stroje nesměly.

Praha se rozhodla využít změny zákona o provozu na pozemních komunikacích, který zavádí definici osobního přepravníku, tedy segway, pravidla jeho pohybu a obcím dává možnost nařízením vymezit na svém území místa, kde je provozování osobního přepravníku zakázáno. Na provoz vozítek si dlouhodobě stěžovali obyvatelé a radnice Prahy 1. Právě tady jezdí vozítek segway nejvíce. Praha 1 dříve navrhovala, aby mohla jezdit jen ve vymezených oblastech, navíc s povolenkami a vybavená GPS. Na některých místech už vozítka jezdit nesmí.

Loading...
Témata: Praha | segway
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Prahou prošly stovky lidí, demonstrovaly za ochranu zvířat

17.08.2019 16:43 Stovky lidí dnes v Praze protestovaly proti násilí, jehož se člověk dopouští na zvířatech. Na téměř…

Ve Vsetíně hořel byt v paneláku, evakuováno bylo 30 lidí

17.08.2019 11:06 Tři desítky obyvatel museli v pátek večer evakuovat hasiči z panelového domu ve Vsetíně, kde v…

Česko se chystá na 17. listopad. Výročí revoluce oslaví desítkami akcí

17.08.2019 10:44 Výročí 30 let od listopadu 1989 připomenou po ČR desítky výstav, koncertů, besed a dalších akcí.…

Černá skvrna české historie: Pendrekový zákon vyústil v odsouzení 1526 lidí

17.08.2019 10:17 Takzvaný pendrekový zákon, který v srpnu 1969 zlegalizoval krvavé zásahy proti demonstrantům,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama