Limberskému zmírnili trest. Řidičák dostane o tři roky dřív

Praha - Loni v září sedl opilý za volant a boural. Z místa nehody na pražském Smíchově se snažil utéct, ale policisté ho dopadli. Tehdy naštěstí nebyl nikdo poblíž, proto odnesl nerozvážnost fotbalisty Davida Limberského pouze sloup a kus zídky. Reprezentační obránce měl být čtyři roky bez řidičského průkazu, teď ale vyšlo najevo, že papíry dostane už příští rok.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

David Limberský
doporučujeme

Od Limberského to byla minulý rok v září pořádná hloupost. Místo toho, aby se nechal po pijatice odvést taxíkem, raději sedl za volant svého luxusního bentley. Jeho jízda ale skončila velmi brzy. Na křižovatce na pražském Smíchově totiž naboural. Přímo před zraky policejní hlídky.

Z místa nehody se snažil utéct, ale byl to marný pokus. Policisté ho zastavili a následně zjistili, že měl v krvi 1,24 promile alkoholu. Krátce po nehodě se postaral o další pořádnou kontroverzi. V ligovém utkání oslavil vstřelený gól imaginárním volantem, za což v Plzni přišel o kapitánskou pásku a od vedení klubu dostal milionovou pokutu.

Státního zástupce ale dokázal Limberský obměkčit. Dvaatřicetiletému fotbalistovi hrozily až tři roky vězení, ale poté, co se kál, že vzniklou škodu uhradí a rok nesedne za volant, mu byla vyměřena čtyřleté zkušební lhůta.

I ta se ale 32letému fotbalistovi a jeho advokátovi zdála moc. Proto podali proti tomuto rozhodnutí stížnost. A uspěli. Advokát argumentoval tím, že podle současných zákonů by Limberský nemohl požádat o vrácení řidičského průkazu dříve než po vypršení zkušební lhůty.

Výsledkem je tedy fakt, že státní zastupitelství dalo Limberskému novou zkušební dobu v délce jednoho roku. Pokud tedy hříšník z Plzně nikterak neporuší zákon, řidičák dostane příští rok v dubnu.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Požár Krejčířovy vily: Manželka uprchlého podnikatele půjde k výslechu

21.08.2019 10:19 Policie vyšetřuje úterní požár bývalé vily uprchlého odsouzeného podnikatele Radovana Krejčíře v…

Silné bouřky pustošily Olomoucko. Trhaly střechy, poškodily železniční…

21.08.2019 09:54 Popadané stromy, ale i utržené části střech má na svědomí silná bouřka, která zasáhla Olomoucký…

V hradeckém babyboxu našli novorozeného "Jiříčka". Dvě hodiny po půlnoci…

21.08.2019 07:08 Do babyboxu v budově Zdravotnické záchranné služby v Hradci Králové dnes někdo dvě hodiny po…

Při demonstracích v srpnu 1969 zemřelo víc lidí, než se uvádělo

20.08.2019 22:18 Obětí potlačených demonstrací v srpnu 1969 v Československu bylo sedm, a ne pět, zjistili historici…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama