Muž zproštěn obžaloby z devět let staré vraždy: Jsem šťastný, řekl po rozsudku

České Budějovice - Milan Makul, obviněný ze zavraždění ženy v srpnu 2007, byl dnes osvobozen. Svou vinu popíral od začátku celé kauzy.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Soudy, ilustrační fotografie
doporučujeme

Žena (†42) se živila jako prostitutka ve Skoronicích na Českokrumlovsku, její mrtvolu našli lidé několik dní po vraždě v lipenské přehradě. Policie případ uzavřela loni na podzim. Dnešní rozsudek není pravomocný, státní zástupce se na místě nevyjádřil, zda se odvolá nebo ne.

Obhájce navrhoval, aby byl Makula zproštěn obžaloby, protože z dokazování prý nevyplynulo, že ženu zavraždil. "Jsem šťastný, vždyť já jsem ty lidi ani neznal," uvedl Makula dnes po rozsudku.

Policisté z vraždy dlouho podezírali cizince, který byl s obětí krátce před činem viděn. Zvrat ve vyšetřování nastal v momentě, kdy loni na podzim policii podala novou výpověď svědkyně. Žena, která se v době tragické události živila rovněž prostitucí, uvedla, že viděla Makulu, jak nakládá zavražděnou prostitutku do auta. Klíčová svědkyně v dubnu ale před soudem uvedla, že obžalovaného nikdy neviděla a policii prý označila jako viníka jiného muže. "Její výpověď nemůžeme považovat za věrohodnou," uvedl dnes státní zástupce Petr Dušek.

Soudkyně Olga Smrčková v odůvodnění uvedla, že rozsudek nelze postavit na výpovědi této svědkyně.

Líčení, které začalo před měsícem, bylo v řadě aspektů komplikované. Soud předvolal přes dvě desítky svědků, řada z nich se však nedostavila, někteří před soudem odmítli vypovídat nebo tvrdili, že si téměř nic nepamatují.

Makula před soudem tvrdil, že v minulosti trpěl schizofrenií, kvůli níž byl i několik měsíců hospitalizován v psychiatrické léčebně. Soudní znalci však jeho duševní chorobu zpochybnili.

Loading...
Témata: Vražda | soudy
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel Vojmír Srdečný, poslední přeživší ze Sachsenhausenu. Dožil se 99 let

19.08.2019 21:58 Ve věku 99 let zemřel Vojmír Srdečný, poslední přeživší z koncentračního tábora v Sachsenhausenu.…

Surovou vraždu bezdomovce bude řešit NS. Jen jsme se prali, hájí se útočník

19.08.2019 15:39 Zdeněk Zahradník, jenž si má odpykat 17 let za ubití bezdomovce v Olomouci, podal dovolání.…

Na D1 byl dopaden afghánský uprchlík, vezl se na rezervě návěsu

19.08.2019 15:20 Aktualizováno Policie zadržela minulý čtvrtek na D1 mladého Afghánce. O den později byl převezen do záchytného…

Řidič se staral o psa, spolujezdec zatím umíral. Soud vynesl trest

19.08.2019 14:06 Aktualizováno Do vězení na 6,5 roku odsoudil dnes Krajský soud v Plzni šestatřicetiletého Alexandra Černého za…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama