Česká pošta chystá revoluci: Balíky bude doručovat odpoledne

Praha - Převratné změny připravuje Česká pošta. Už letos by chtěla začít doručovat lidem balíky odpoledne. Projekt odstartuje v krajských městech, později by se mohl rozšířit i do měst okresních. Pošta chce také zjednodušit a zrychlit vydávání zásilek na pobočkách. Zákazníci s věrnostní kartou si zase budou moci nechat přeposlat dopis na libovolnou pobočku.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

Balíky jsou pro poštu stále důležitějším zdrojem příjmů. Zatímco počet doručovaných dopisů stále klesá, balíku doručuje pošta stále více. Na tomto trhu ale musí čelit konkurenci různých kurýrních a přepravních služeb.

Ředitel České pošty Martin Elkán proto v rozhovoru pro Hospodářské noviny prozradil, že pošta připravuje na podzim velkou revoluci v doručování balíků. V krajských městech je dopoledne bude doručovat firmám, odpoledne potom do bytů a domů.

Místo do 16 hodin bude navíc balíky rozvážet až do 18 hodin. Za příplatek bude možné nechat si balík doručit i později, až do 21 hodin. Pokud se změna osvědčí, zavede ji Česká pošta také v okresních městech.

Klienti se zákaznickou kartou budou nově dostávat email s informací, že mají na poště doporučený dopis. Pokud budou chtít, mohou si ho nechat přeposlat na jakoukoliv jinou pobočku, která je pro ně třeba lépe dostupná.

Poslední změna se zatím dotkne patnácti poboček. Zákazník si po příchodu načte čárový kód z oznámení o uložení zásilky. Zatímco bude čekat, až na něj přijde řada a dostane se k přepážce, zaměstnanci pošty mu rovnou zásilku připraví.

Generální ředitel Martin Elkán také v rozhovoru pro Hospodářské noviny prozradil, že pošta bude i v letošním roce rozšiřovat počet poboček, na kterých je možné platit kartou. "Cílový stav je asi 700 pošt," uvedl Elkán pro Hospodářské noviny. Celkem má Česká pošta asi 3 200 poboček.

Pokračovat by měl také trend, kdy Česká pošta nabízí soukromníkům a obcím, aby pobočku pošty provozovali jako frančízu.

Loading...
Témata: Česká pošta
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel Vojmír Srdečný, poslední přeživší ze Sachsenhausenu. Dožil se 99 let

19.08.2019 21:58 Ve věku 99 let zemřel Vojmír Srdečný, poslední přeživší z koncentračního tábora v Sachsenhausenu.…

Surovou vraždu bezdomovce bude řešit NS. Jen jsme se prali, hájí se útočník

19.08.2019 15:39 Zdeněk Zahradník, jenž si má odpykat 17 let za ubití bezdomovce v Olomouci, podal dovolání.…

Na D1 byl dopaden afghánský uprchlík, vezl se na rezervě návěsu

19.08.2019 15:20 Aktualizováno Policie zadržela minulý čtvrtek na D1 mladého Afghánce. O den později byl převezen do záchytného…

Řidič se staral o psa, spolujezdec zatím umíral. Soud vynesl trest

19.08.2019 14:06 Aktualizováno Do vězení na 6,5 roku odsoudil dnes Krajský soud v Plzni šestatřicetiletého Alexandra Černého za…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama