Policie vyřešila popravu romského bosse. Dvacet let po jeho smrti

Praha - Dvacet let starý případ popravy romského šéfa podsvětí Antonína Běly (52), by se mohl pohnout ke svému dořešení. Svědci se prý přestali bát mluvit a jejich svědectví vedlo až k obvinění dvou bývalých policistů. Informuje o tom dnešní Právo.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto
doporučujeme

Jen několik týdnů před vypršením promlčecí lhůty padlo obvinění dvou mužů ze smrti někdejšího romského bosse podsvětí Antonína Běly. Ten zemřel před dvaceti lety před vilou v Úvalech u Prahy. Vrazi ho rozstříleli samopaly - zasáhli ho dvacetkrát, jednou přímo do hlavy.

Letos v březnu padlo z obvinění z vraždy na dva bývalé policisty, kteří dělali mafiánským kmotrům řidiče a bodyguardy. Pavla Šrytra (52) a Jána Kaca (51) soud dokonce poslal do vazby. Právo píše, že podle policejní verze se na vraždě podílelo až pět lidí.

Policie zná jména celé pětice údajných pachatelů. Někteří z nich ale dlouhodobě pobývají v zahraničí. České právo tak na ně může hůře dosáhnout, ale zase jim v tomto případě neběží promlčecí lhůta, takže je policie může stíhat i po letech od masakru.

Obvinění Šrytr i Kaco podle Práva popírají, že by s vraždou měli cokoli společného. Šrytr býval řidičem a ochráncem romského bosse, ale Běla ho kvůli zradě vyhodil. Šrytr pak začal pracovat pro dalšího mafiána, Františka Mrázka. Právě s ním měl Běla spory a od počátku vyšetřování bylo jednou z verzí to, že Bělu nechal "odstranit" právě Mrázek.

Pro Mrázka pracoval jako řidič a bodyguard také druhý obviněný Ján Kaco. Sám Mrázek zemřel před více než deseti lety střelou nájemného vraha. Ani tento případ se zatím policii nepodařilo objasnit.

Jak Šrytr, tak Kaco bývali elitními policisty v Útvaru rychlého nasazení (URNA). Podle policejní verze celá pětice podezřelých odjela do domu romského bosse loupit. Právo píše, že zloději v domě spoutali služebnou a ještě další ženu. Když se doma objevil Antonín Běla, rozstříleli ho samopalem. Jeho ochranka ho vysadila pouze na ulici před domem, ale už ho nenásledovala dovnitř. Zatím není jasné, jestli byla vražda předem plánovaná nebo ne.

Už předtím na dům Antonína Běly někdo neznámý dvakrát vystřelil protitankovou střelu. Ani v jednom případě se ale nikomu nic nestalo.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Požár Krejčířovy vily: Manželka uprchlého podnikatele půjde k výslechu

21.08.2019 10:19 Policie vyšetřuje úterní požár bývalé vily uprchlého odsouzeného podnikatele Radovana Krejčíře v…

Silné bouřky pustošily Olomoucko. Trhaly střechy, poškodily železniční…

21.08.2019 09:54 Popadané stromy, ale i utržené části střech má na svědomí silná bouřka, která zasáhla Olomoucký…

V hradeckém babyboxu našli novorozeného "Jiříčka". Dvě hodiny po půlnoci…

21.08.2019 07:08 Do babyboxu v budově Zdravotnické záchranné služby v Hradci Králové dnes někdo dvě hodiny po…

Při demonstracích v srpnu 1969 zemřelo víc lidí, než se uvádělo

20.08.2019 22:18 Obětí potlačených demonstrací v srpnu 1969 v Československu bylo sedm, a ne pět, zjistili historici…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama