Pošta zavádí institut podnikové ombudsmanky

Praha - Zaměstnanci České pošty se mohou nově se svými pracovněprávními problémy obracet na ombudsmana pro zaměstnance. Pošta nově zavádí tento institut od poloviny května. Podnikovou ombudsmankou byla jmenována Soňa Lavičková, informuje ceskaposta.cz.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

„Na poštu jsem nastoupila hned po absolvování vysoké školy. Pracovala jsem na různých pozicích...znám poštovní provoz a rozumím i pracovněprávní oblasti. Mohu tak navázat na zkušenosti, které jsem za ta léta na poště získala." uvedla nová ombudsmanka, která je zároveň členkou Dozorčí rady České pošty jako volený zástupce zaměstnanců.

Funkce ombudsmana, stojící mimo organizační strukturu a přímo podléhající generálnímu řediteli, tak může ze své pozice garantovat nezávislé prošetření podnětů, se kterými se na něj zaměstnanci obracejí.

„Funkci zaměstnanecké ombusdmanky beru jako další krok směrem k lepší komunikaci se zaměstnanci. Jsme největší zaměstnavatel v České republice, je nás téměř 32 tisíc a v takto velké firmě se problémy logicky mohou objevit. I proto máme poštovní ombudsmanku, u které v případě potřeby najdou naši zaměstnanci zastání," říká generální ředitel České pošty Martin Elkán.

"Smyslem práce nové ombudsmanky je řešit jednání, které je v rozporu s právními normami nebo interními předpisy," doplnil Matyáš Vitík, tiskový mluvčí pošty.

V případě, že pracovníci budou mít pocit, že se standardními postupy nemohli ze svého pohledu dovolat svých práv, najdou nestranné a objektivní posouzení své situace právě v zaměstnaneckém ombudsmanovi. Ten je také oprávněn navrhovat případné změny či systémová opatření, která povedou ke zkvalitnění činnosti České pošty a k ochraně práv jejích zaměstnanců.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

OBRAZEM: Tisíce lidí demonstrují proti Babišovi, uctívají památku obětí…

21.08.2019 21:08 Oběti demonstrací ze srpna roku 1969 dnes na Václavském náměstí připomenulo shromáždění pořádané…

V libereckém babyboxu našli několikaměsíčního chlapce, dostal jméno Tomáš

21.08.2019 17:51 Do babyboxu v liberecké nemocnici dnes někdo odložil několikaměsíčního chlapce. Dostal jméno Tomáš.…

Silné bouřky pustošily Olomoucko. Trhaly střechy, poškodily železniční…

21.08.2019 16:18 Aktualizováno Popadané stromy, ale i utržené části střech má na svědomí silná bouřka, která zasáhla Olomoucký…

Krejčířova vila je noční můrou exekutorů. Koupil by ji leda fajnšmekr,…

21.08.2019 15:57 Nový znalecký posudek větší černošické vily uprchlého odsouzeného podnikatele Radovana Krejčíře po…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama