Otrávený alkohol: NS odmítl dovolání překupníků Pánka a Kramarčíka

Praha - Nejvyšší soud v Brně odmítl dovolání obchodníků s alkoholem Jaromíra Pánka a Šimona Kramarčíka, uvedla Česká televize (ČT). Dvojici loni pravomocně poslal odvolací soud na osm let do vězení. Muži podle obžaloby zavinili po propuknutí metanolové aféry v roce 2012 smrt tří lidí a další čtyři po vypití jedovatého lihu skončili v nemocnici.

Přidejte svůj názor

Nejvyšší soud České republiky
doporučujeme

Informaci ČT potvrdila mluvčí Krajského soudu Ostrava Lucie Olšarová. "Nejvyšší soud v Brně odmítl dovolání obou aktérů. Rozsudek odvolacího soudu podle něho netrpí žádnými vadami," uvedla Olšarová.

Jaromír Pánek podle obžaloby distribuoval jedovatý líh. Šimon Kramarčík z něj poté míchal alkohol, který dále prodával. Krajský soud v Ostravě oba uznal vinné z obecného ohrožení. Pánkovi uložil desetiletý trest, Kramarčíkovi osmiletý.

Oba aktéři se proti rozsudku odvolali k Vrchnímu soudu v Olomouci. Ten Pánkovi za prodej jedovatého alkoholu snížil trest na osm let. Odvolací soud také změnil právní kvalifikaci. Pánek byl nově odsouzen za ohrožování zdraví závadnými potravinami a jinými předměty a Kramarčík navíc za obecné hrožení a krácení daně.

Metanolová kauza vypukla v září 2012. Po požití jedovatého metylalkoholu zemřelo 50 lidí, dalších desítky měly zdravotní následky. Soudy se s případy vypořádávají v mnoha procesech. Míchači kontaminované směsi na Zlínsku Tomáš Křepela a Rudolf Fian dostali doživotí.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

OBRAZEM: Tisíce lidí demonstrují proti Babišovi, uctívají památku obětí…

21.08.2019 21:08 Oběti demonstrací ze srpna roku 1969 dnes na Václavském náměstí připomenulo shromáždění pořádané…

V libereckém babyboxu našli několikaměsíčního chlapce, dostal jméno Tomáš

21.08.2019 17:51 Do babyboxu v liberecké nemocnici dnes někdo odložil několikaměsíčního chlapce. Dostal jméno Tomáš.…

Silné bouřky pustošily Olomoucko. Trhaly střechy, poškodily železniční…

21.08.2019 16:18 Aktualizováno Popadané stromy, ale i utržené části střech má na svědomí silná bouřka, která zasáhla Olomoucký…

Krejčířova vila je noční můrou exekutorů. Koupil by ji leda fajnšmekr,…

21.08.2019 15:57 Nový znalecký posudek větší černošické vily uprchlého odsouzeného podnikatele Radovana Krejčíře po…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama