O akce na 17. listopad je v Praze boj, Albertov získá Karlova univerzita

Praha - Shromáždění 17. listopadu na Albertově uspořádá Univerzita Karlova v Praze (UK). Oznámení podala nejrychleji. Vyplývá to z magistrátního seznamu nahlášených shromáždění na webu Prahy.

Přidejte svůj názor 9 komentářů

Ilustrační foto
doporučujeme

Ve spolupráci se studentskými organizacemi chce UK uspořádat důstojnou připomínku událostí 17. listopadu 1939 a 1989, řekl ČTK její rektor Tomáš Zima. Průvod na a z Albertova pak magistrát povolil aktivistovi iniciativy Proti projevům nenávisti Janu Cemperovi, který má zamluvené i Hradčanské náměstí.

Albertov býval tradičním místem, kde si vysokoškolští studenti tyto historické události připomínali. Loni se to změnilo, protože kvůli shromáždění Bloku proti islámu za účasti prezidenta Miloše Zemana studenti na toto místo nesměli.

Univerzita tomu pro letošek chtěla všemi silami zabránit a podala oznámení bezprostředně po půlnoci dnešního dne, kdy bylo poprvé možné žádat. "Máme záznamy z času 0:00:00 a tří a šesti vteřin po půlnoci," řekl Zima. Aby byl úspěch pojištěn, žádosti totiž podaly také různé fakulty.

Mluvčí magistrátu Vít Hofman dopoledne avizoval, že konečné vyhodnocení pořadí oznámení na akce naplánované na 17. listopadu bude ve středu. Nakonec ale magistrát zveřejnil seznam už dnes vpodvečer.

Loading...
Vstupte do diskuze (9)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel Vojmír Srdečný, poslední přeživší ze Sachsenhausenu. Dožil se 99 let

19.08.2019 21:58 Ve věku 99 let zemřel Vojmír Srdečný, poslední přeživší z koncentračního tábora v Sachsenhausenu.…

Surovou vraždu bezdomovce bude řešit NS. Jen jsme se prali, hájí se útočník

19.08.2019 15:39 Zdeněk Zahradník, jenž si má odpykat 17 let za ubití bezdomovce v Olomouci, podal dovolání.…

Na D1 byl dopaden afghánský uprchlík, vezl se na rezervě návěsu

19.08.2019 15:20 Aktualizováno Policie zadržela minulý čtvrtek na D1 mladého Afghánce. O den později byl převezen do záchytného…

Řidič se staral o psa, spolujezdec zatím umíral. Soud vynesl trest

19.08.2019 14:06 Aktualizováno Do vězení na 6,5 roku odsoudil dnes Krajský soud v Plzni šestatřicetiletého Alexandra Černého za…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama