Křeče, krev, průjmy: Děti se z výletu vrátily se salmonelou

Liberec - Středočeští a liberečtí hygienici prošetřují hromadnou nákazu salmonelou, která postihla téměř 50 dětí ze dvou školek na farmě v Soběhrdech. Děti se vrátily z výletu s obrovskými bolestmi. Dvě dokonce skončily v nemocnici.

Přidejte svůj názor

Děti
doporučujeme

Děti z Mateřské školy ve Stráži nad Nisou podnikly výlet na farmu v Soběhrdech, domů se ale vracely s pořádnými bolestmi. Křeče v břiše, krvácivé průjmy nebo vysoké teploty - to jsou jen některé z vedlejších účinků požití nedostatečně tepelně upraveného jídla, které učitelky objednaly.

Šlo o kuřecí řízky a bramborovou kaši, kterou personál nejspíš vůbec neochutnal, protože učitelé po ochutnání jídlo ihned vrátili. Bylo nakyslé a dětem nechali přinést raději chleba.

Přesto se výletníci nákaze nevyhnuli. Podle hygieniků mělo 46 dětí a šest dospělých v těle salmonellu enteritidis, kterou mohlo obsahovat právě kuřecí maso. Vzorky nyní zkoumá Národní referenční laboratoř.

Kromě dětí ze Stráže nad Nisou měla nemoc propuknout i u další skupiny dětí z Vraného. Některé musely opakovaně navštívit pohotovost, dvě dokonce skončily v liberecké nemocnici.

Majitel farmy se už veřejně omluvil a firmě, která nákazu dětí způsobila, pravděpodobně vypoví smlouvu.

Loading...
Témata: salmonelóza | děti
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

"Stop úchylům!" Duhový průvod v Plzni narazil na odpůrce, zasáhli…

24.08.2019 22:00 Aktualizováno Asi 50 demonstrantů s prapory Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) a organizace Česká…

Socha Koněva je už očištěna. Naše akce to nebyla, dušuje se radnice Prahy 6

24.08.2019 22:00 Aktualizováno Několik lidí dnes částečně očistilo památník maršála Ivana Koněva v Praze 6, který neznámý vandal…

Festival Mácháč burácí u Doks. Policie našla drogy, cizinec chtěl oloupit…

24.08.2019 12:46 Policisté při pátečních kontrolách na festivalu elektronické taneční hudby Mácháč na Českolipsku…

Střelmistr odpálil 126 kilo trhaviny. Hala tramvajové vozovny v Praze šla…

24.08.2019 11:17 Aktualizováno Střelmistr dnes v 09:27 odstřelil halu tramvajové vozovny v Hloubětíně. Budova měla v havarijním…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama