Kramného čeká velké stěhování. A po dvou letech nový "domov"

Ostrava/Olomouc - Velké loučení a velké stěhování čeká Petra Kramného. Po více než dvou letech opustí svůj "domov" v ostravské vazební věznici. Bude se totiž stěhovat do Olomouce. V tamní věznici si počká na své odvolání, které se bude projednávat u olomouckého vrchního soudu. Informuje o tom dnešní Blesk.

Přidejte svůj názor

Petr Kramný
doporučujeme

Úklid, inventura, vracení eráru, balení osobních věcí a přesun v řetězech a v "ponorce". To čeká jednoho z nejslavnějších českých vězňů, Petra Kramného. A to už v nejbližších dnech, protože na přelomu května a června Vrchní soud v Olomouci plánuje znovu projednat jeho případ.

Kramného soud poslal letos v lednu na 28 let do vězení. Proti tomu se Kramný odvolal do Olomouce. A aby byl soudu hned po ruce, bude se tedy stěhovat z vazební věznice v Ostravě. Po dlouhých 819 dnech, kdy byla jeho domovem.

Blesk oslovil jednoho z ostravských bachařů a ten připustil, že se personálu věznice rozhodně uleví. "Je to mediálně sledovaná osoba. Byť nemá žádné vymoženosti, tak jsme rádi, že tady nebude. Kdyby se mu cokoliv stalo, tak by věznici čekalo peklo v podobě kontrol," řekl bachař.

Jak takový přesun mezi vězeními vypadá? Na to odpověděl listu Josef Škovroň, který s Kramným seděl ve věznici půl roku: "Vyklidí svoji část cely. Před odjezdem vrátí matrace. Osobní věci si naskládá do igelitových tašek. Kdy ho budou přesně převážet, ale vědět nebude. Prostě pro něj najednou přijdou."

Přesun vězně se raději odehrává v poutech. Ty bude mít Kramný minimálně na rukou, možná i na nohou - do tzv. medvěda. A ještě si ponese v taškách osobní věci. K samotnému převozu se používá speciální vězeňský autobus. Mezi vězni se mu říká ponorka. "Nemá okna. Je tam i klec pro mimořádně agresivní pachatele. Do ní ale asi Kramný nepůjde. Chová se slušně a s bachaři většinou vychází," řekl bývalý Kramného spoluvězeň.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

OBRAZEM: Tisíce lidí demonstrují proti Babišovi, uctívají památku obětí…

21.08.2019 21:08 Oběti demonstrací ze srpna roku 1969 dnes na Václavském náměstí připomenulo shromáždění pořádané…

V libereckém babyboxu našli několikaměsíčního chlapce, dostal jméno Tomáš

21.08.2019 17:51 Do babyboxu v liberecké nemocnici dnes někdo odložil několikaměsíčního chlapce. Dostal jméno Tomáš.…

Silné bouřky pustošily Olomoucko. Trhaly střechy, poškodily železniční…

21.08.2019 16:18 Aktualizováno Popadané stromy, ale i utržené části střech má na svědomí silná bouřka, která zasáhla Olomoucký…

Krejčířova vila je noční můrou exekutorů. Koupil by ji leda fajnšmekr,…

21.08.2019 15:57 Nový znalecký posudek větší černošické vily uprchlého odsouzeného podnikatele Radovana Krejčíře po…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama